En
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 4211

معاون فرماندار تهران از رونمایی سند برنامه ششم توسعه، سند آمایش ، سند بودجه عملیاتی و سند آسیب اجتماعی استان تهران خبر داد

تحریریه خبر- معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تهران ضمن اعلام خبر رونمایی از سند برنامه ششم توسعه، سند آمایش ، سند بودجه عملیاتی و سند آسیب اجتماعی استان تهران افزود: این اسناد با حضور "محمد باقر نوبخت" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و "انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران روز سه شنبه 16 بهمن رونمایی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "احمد اسماعیلی راد" ضمن اشاره به  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  افزود: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شعاراستقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و براساس مردم سالاری دینی به تحقق پیوست و کشور ما به عنوان کشوری مستقل روی پا خود ایستاد و همین باعث شد توطئه هایی علیه ما صورت گیرد، از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم های اخیر، ولی با پشتیبانی مردم و رهنمود های رهبری فرزانه توانسیم توسعه و  پیشرفت  های شگرفی را در کشور ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: ما مفتخریم که با تکیه بر نیروهای خود در مسیر رشد ،تعالی و توسعه قرار گیریم و این همه مرهون برنامه ریزی منسجم ، مدون  و تکیه بر تجارب گذشته، علوم روز و فن آوری های نوین است.
معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به اعلام رسمی سند برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران که توسط شورای اسلامی شهر تهران تهیه شده است ، گفت: تمام دستگاه های اجرایی شهرستان بعد از ابلاغ این سند ظرف مدت یک هفته فرصت دارند تا مصوبات این سند را با قوانین، چارچوب‌ها، اهداف کلی، سیاست‌ها و برنامه‌هایی موجود در دستگاه متبوع خود تطبیق و بررسی نموده و نقطه نظرات مثبت و منفی خود را به فرمانداری منعکس نمایند.
وی افزود: فرمانداری تهران پس از بررسی مصوبات برنامه پنج ساله سوم توسعه ، ظرف مدت مقرر ضمن موافقت یا مخالفت با مصوبات، سند مربوطه را به عنوان قانون و مصوبه شهر تهران اعلام خواهد نمود.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد دولت در تخصیص درآمدهای حاصل از  ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: دولت برای ارایه خدمات بیشتر به مردم، درآمد حاصل از ارزش افزوده را برای انجام امور عمرانی به شهرداری و روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری اختصاص داده که تنها مبلغ 55 میلیون تومان برای 29 روستای فاقد دهیاری تهران به حساب فرمانداری تهران  واریز نموده است.
وی به سرانه پایین فضای آموزشی اشاره کرد و گفت: شهرتهران به لحاظ فضای آموزشی جز محرومترین شهرها است، در کل کشور مقدار تراکم به ازای  نفر در کلاس، 24 نفر است این در حالی است که در تهران این رقم به 32 نفر می سد و حتی در8 منطقه از تهران این تعداد به بالای 32 نفر می رسد .
اسماعیلی راد ضمن تقدیر از ارایه خدمات خیرین مدرسه ساز استان تهران ، گفت:سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران  در تلاش است تا با ساخت مدارس جدید، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده، وضعیت فضاهای فیزیکی مدارس تهران را بهبود بخشد، ولی این سازمان همچنان نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز است.
اسماعیلی راد همچنین از عملکرد خوب جهاد کشاورزی در راه اندازی سامانه های نوین آبیاری شهرستان تهران و شرکت آبفای تهران در اجرای پروژه رینگ آب که به عنوان بزرگترین پروژه کشوری مطرح است و نیز عملکرد خوب این شرکت در حوادثی مثل پلاسکو تقدیر نمود.
وی همچنین به کمبود سرانه ورزشی در تهران ، سرانه فرهنگی و هنری، فرسودگی مراکز بهزیستی ، اورژانس و ... اشاره کرد و خواستار پیگیری از سوی دستگاه های مربوطه شد تا با تلاش در جذب اعتبارات در راستای مرتفع نمودن این مشکلات گام های موثری بردارند.
در این نشست دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان تهران گزارشی ازآخرین اطلاعات از چگونگی تخصیص و جذب اعتبار تملک دارایی های شهرستان ارایه نمود و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران  ، اداره جهاد کشاورزی استان و اداره آب و فاضلاب گزارشاتی را درخصوص آخرین وضعیت پروژه های تملک و دارایی سرمایه ای ارایه نمودند.
انتهای پیام/
 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 41