En
تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 4181

فرماندار تهران : فقط 30 درصد متکدیان نیازمند واقعی هستند

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن اشاره به موضوع تکدی گری در تهران افزود: از ٤ هزار نفر متكدي در تهران فقط ٣٠ درصد نيازمند واقعي هستند و سايرين نيازمند نيستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، " عیسی فرهادی"  ضمن اشاره به  شناسایی متکدیان در نقاط مختلف افزود: چهار هزار متكدي در تهران در  حدود ٢٠٠ نقطه شناسايي شده اند ،از اين تعداد دوهزار نفر كودك هستند كه ١٢٠٠ نفر از آنها اتباع اند و به طور كلي ٣٠ درصد متكديان تهران متعلق به تهران و بقيه مربوط به شهرستان ها هستند.
فرهادی رسیدگی  به امور آسيب ها و متكديان  را  از وظایف مهم دستگاه ها عنوان کرد و افزود: ١٢دستگاه طبق قانون شوراي عالي اداري موظفند به این امور رسيدگي كنند، مجتمع فوريت ها مدتي فعال بود اما اكنون فعاليت آن رضايت بخش نيست.
وی ادامه داد: شهرداري، بهزيستي، دستگاه قضايي و بهداشت و درمان نتوانسته به خوبي وظايف خود را انجام دهند به طور مثال شهرداري در مدتي كوتاه معاونت اجتماعي خود را سه مرتبه تغيير داده است. بهزيستي روزانه دو نفر كودك متكدي را جذب مي كند و حوزه بهزيستي در سه سال اخير ازظرفيت جذب  ٥٠ نفر كودك متكدي به ٦٠٠ نفر رسيده است.
فرماندار تهران ضمن اشاره به آگاه سازی مردم ، افزود: نياز است تا صدا و سيما در موضوع ساخت فيلم هايي در زمينه تكدي گري وارد شود.
انتهای پیام/

 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 35