En
تاریخ : چهارشنبه 5 دي 1397
کد 4157

واحدهای آلاینده و غیرمجاز ضایعات سوزی جنوب پایتخت پاکسازی شد

تحریریه خبر- رئیس اداره محیط زیست شهرستان تهران از ساماندهی و پاکسازی 400 واحد آلاینده و غیرمجاز ضایعات سوزی جنوب پایتخت در محله تقی آباد خبر داد.
به گزارش  روابط عمومی فرمانداری تهران، "محمد حسین بازگیر" ضمن اشاره به اینکه فعالیت این واحدهای آلاینده و غیرمجاز از حدود 30 تا 40 سال قبل آغاز و موجب نارضایتی و اذیت شهروندان منطقه شده بودگفت: چون افراد بسیاری در آن دخیل بودند، جابه جایی این واحدها دشوار بود.
نشست دومین ستاد پایش و کنترل محیط زیست تهران در حالی در محل فرمانداری تهران برگزار شد که به گفته احمد اسماعیلی راد معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار همه نهادها را در برابر حفاظت از محیط زیست و رفع آلودگی مسئول دانست که باید برای جلوگیری از آلایندگی ها اصلاح رویه دهند.
رئیس اداره محیط زیست تهران در این زمینه به اقدامات شاخص انجام شده پس از برگزاری جلسه نخست ستاد پایش و کنترل محیط زیست اشاره و بیان کرد: ضایعات سوزی های جنوب تهران در نزدیکی شهرک آزادگان که ضایعات را تفکیک و بخش به دردنخور آنها را می سوزاندند و موجب آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع در چندین منطقه می شدند، جمع آوری و پاکسازی شدند.
بازگیر اظهارداشت: این واحدهای آلاینده با کمک شهرداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی پاکسازی شدند.
رئیس محیط زیست تهران گفت: زمین های بسیار زیادی در این منطقه که موقوفه با کاربری کشاورزی تفکیک شده و به تصرف این واحدها درآمده بود.
وی نخستین اقدام انجام شده در این زمینه را قطع ارائه خدمات آب و برق اشاره و خاطرنشان کرد: محله دیگری به مساحت 180 هکتار در منطقه 19 تهران به نام «خلازیر» وجود دارد که در آن هم باید واحدهای ضایعات سوزی پاکسازی و ساماندهی شوند.
بازگیر با بیان اینکه چندین دهه از عمر این واحدهای آلاینده سپری می شود، همراهی و کمک شهرداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را برای ساماندهی و انتقال این واحدها به منطقه مناسب خواستار شد.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار شهرستان تهران هم در این نشست گفت: باید دیگر مناطق محل استقرار این نوع صنایع و ضایعات سوزی ها هم مانند منطقه تقی آباد با زمان بندی مناسب ساماندهی شوند.
اسماعیلی راد به فعالیت تعدادی از واحدهای صنفی در شهرستان تهران که فاقد مجوز هستند اشاره و بیان کرد: آمار دقیقی از این واحدها در اختیار نداریم که باید اقدامات لازم برای شناسایی و ساماندهی آنها آغاز شود.
وی اضافه کرد: باید بخش تولید و خدمات آلاینده هم پایش شوند و مجوزهای زیست محیطی دریافت کنند.
انتهای پیام /
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 7