En
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 4089

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران از اجرای 97 درصدی برنامه ابلاغی کشت کلزا این شهرستان خبر داد

تحریریه خبر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران ضمن اشاره به برنامه ابلاغی کشت کلزای شهرستان که 116 هکتار است افزود: 97 درصدی برنامه ابلاغی کشت کلزا این شهرستان اجرا گردیده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران،"جبرئیل برادری" اظهار داشت: از برنامه ابلاغی کشت کلزای شهرستان مجموعا 112 و نیم هکتار کلزاکشت گردیده است.
برادری ادامه داد: سال گذشته 39 هکتار از اراضی شهرستان به کشت این محصول اختصاص یافته بود که از این میزان 61 تن محصول برداشت شد و امسال با تلاش و توصیه های کارشناسان این مدیریت و با اقدامات ترویجی و برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی در خصوص لزوم و اهمیت کشت کلزا با آغاز فصل کشت با استقبال خوب کشاورزان منطقه، رشد 85 درصدی کشت این محصول را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تهران تصریح کرد: با توجه به حساسیت انتخاب بذر مناسب پس از بررسی های کارشناسی و برگزاری جلسات متعدد فنی در خصوص ارقام مناسب منطقه، رقم هیبرید اکتانز به بهره برداران معرفی گردید.حدود 773کیلوگرم بذر تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
وی افزود: 101 و نیم هکتار از اراضی کلزا تحت پوشش بیمه ای محصولات زراعی قرار گرفتند.
برادری همچنین افزود: در حال حاضر توسعه کشت دانه های روغنی به جهت تامین روغن مورد نیاز کشورمان بسیار حائز اهمیت است. این محصول نقش مهمی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تغییر الگوی کشت دارد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 7