En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 4064

در بخش آفتاب برگزار شد؛

کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل در حوزه کشاورزی با محوریت اهمیت کشت دانه های روغنی

تحریریه خبر- برای تولید روغن مورد نیاز کشور از منظر پدافند غیر عامل کارگاه آموزشی اهمیت توسعه کشت دانه های روغنی نظیر کلزا در بخش آفتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران،" جبرئیل برادری" در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی گفت: پدافند غیر عامل در این حوزه به مجموعه اقدامات پیشگیرانه در حوزه دام و گیاه اطلاق می گردد که با اجرای آن می توان قدرت اثر تهدیدات را کاهش و آستانه آسیب پذیری بخش کشاورزی را افزایش داد به این ترتیب می توان میزان خسارات و تلفات احتمالی ناشی از تهدیدات را به حداقل ممکن کاهش داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران کم کردن وابستگی به روغن و افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی به ویژه کلزا  را از روش های همگام با کشاورزی پایدار  و از مصادیق بارز پدافند غیر عامل عنوان کرد.
برادری وظیفه بخش کشاورزی را مهم قلمداد کرد و افزود: در حوزه کشاورزی تا جایی که امکان دارد باید وابستگی روغن به خارج کشور را کم کنیم  و بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی عزم را جزم کرده تا با اجرای طرح دانه روغنی کلزا شکنندگی موجود در واردات روغن را کم کند.
وی طرح اهمیت موضوع پدافند غیر عامل را از اهداف برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی و از جمله اقدامات موثر برای آگاه سازی اذهان عمومی بویژه بهره برداران بخش کشاورزی برشمرد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 52