En
تاریخ : يکشنبه 22 مهر 1397
کد 4047

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای: درکرایه زائران اربعین افزایش قیمت نداریم

تحریریه خبر- مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای در جلسه کمیته طرح‌های ویژه ترافیکی اربعین اعلام کرد که امسال در هزینه‌های حمل و نقل زائران اربعین افزایش قیمت نداریم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، در این نشست  که با حضور نمایندگانی از دستگاه های ذی ربط در شهرک آزمایش برگزار شد"حاجی اسماعیلی" به حضور اتوبوس ها، مینی بوس ها، خودروهای سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: امسال ۱۴ هزار و ۱۸۱ دستگاه اتوبوس و بالغ بر ۲۱ هزار مینی‌بوس و بیش از ۲۶ هزار دستگاه خودروی سواری در حمل و نقل عمومی در طرح اربعین مشارکت دارند.
وی افزود: سیاست ما در جابه جایی مسافران استفاده از اتوبوس است چراکه این امر بر کاهش ترافیک تاثیر زیادی دارد و 80 درصد بار جابجایی مسافر بر عهده اتوبوس ها است و بخش بر عهده مینی بوس ها خواهد بود.
مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به پرسشی درباره نرخ کرایه جابه‌جایی مسافران به پایانه‌های مرزی اظهار کرد: قیمت‌گذاری کرایه‌ها در هر سال انجام می‌شود اما امسال افزایش قیمتی نداشته است و طبق شرایط گذشته اقدام خواهیم کرد.
وی در واکنش به اینکه برخی از رانندگان کرایه چند برابری از زائران دریافت می‌کنند، اظهار کرد: نرخ‌ها مصوب است اما با توجه به اینکه اتوبوس‌ها باید یک مسیر را خالی برگردند کرایه رفت و برگشت حساب می‌شود.
حاجی اسماعیلی با بیان اینکه این مبلغ با توجه به مبدا و کیفیت وسیله نقلیه متفاوت است، گفت: به عنوان مثال کرایه اتوبوس ویژه ما نفری ۴۶ هزار تومان است که با توجه به دریافت هزینه رفت و برگشت این مبلغ ۹۲ هزار تومان می‌شود.
وی در پایان اعلام آمادگی کرد که به زودی قیمت‌های مربوط به هزینه‌های اتوبوس‌ها منتشر شده و زائران نیز تنها بر همین اساس مبلغ را پرداخت کنند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 24