En
تاریخ : شنبه 14 مهر 1397
کد 4031

معاون فرماندار تهران: تهران، پایتخت ایران اسلامی نماد هویت ملی ایران است

تحریریه خبر- معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران در مراسمی که به مناسبت نکوداشت روز تهران در دبیرستان پسرانه شهید مطهری منطقه6 برگزار شد به وجود اقوام مختلف در تهران اشاره کرد و افزود: تهران تجربه همزیستی تمام قومیت ها را دارد از این رو نماد هویت ملی ایران اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " عبدالعظیم رضایی" به پیشرفت های تاریخی و فرهنگی کلان شهر تهران اشاره کرد و گفت: تهران به عنوان شهری که نمایندگانی از اقوام مختلف را در خود جای داده، تنوع قومی و به تبع آن تنوع فرهنگی ایجاد کرده و  چهره ای نمونه از همزیستی مسالمت آمیز را در مهد تمدن خود رقم زده است.
وی افزود: هرفردی با هویت و شخصیت منحصر به فرد، علایق و خصوصیات ،آیینه تمام نمایی از ارزش های انسانی است که با وجود تفاوت با دیگران با تفکر و تعقل برای رسیدن به مطلوب در تلاش است تا جامعه و هویتی  را ترسیم کند که از  پدرانش به او  رسیده است.
وی ادامه داد: شهر تهران برای هویت بخشی ، خودباوری و خودشناسیِ نسل جوان و نوجوان در جای جای خود نشانه هایی از تمدن گذشتگان و فرهنگ غنی را یادآور می شود که بناهای تاریخی ، آثار باستانی، موزه ها، کتابخانه ها، باغ ها و سایر آثار به جا مانده گویای  این مهم است.
رضایی به ظرفیت ها و  پتانسیل ها موجود در تهران اشاره کرد و گفت: تهران  یک شهر پیچیده است و با وجود تلاش  های بسیار ، پیشرفت هایی درآن حاصل شده است، اگر ما داشته ها ، ظرفیت ها  و پتانسیل خود را بشناسیم می توانیم موفقیت های بیشتری بدست آوریم، ما باید اطلاعات خود را ارتقا بخشیم تا بتوانیم از  هویت و اصالت شهر تهران برای آینده گان و آینده سازان بهره ببریم.
معاون سیاسی فرمانداری تهران دانش آموزان را خطاب قرار داد و گفت: وظیفه هر دانش آموز و دانشجویی است که نه تنها آگاهی خود را با کسب علم و دانش بالا ببرد بلکه  از این فرصت استفاده و نسبت به سایر مسایل موجود در اجتماع  بی تفاوت نباشد.
رضایی ضمن اشاره به انقلاب اسلامی ایران افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ، دانشجویان و جوانان  رقم خورد و در این برهه از زمان نیز دانش آموزان و جوانان هستند که باید  به عنوان آینده سازان با میراث دوره های قبل وامکانات فرهنگی، علمی و ... کشور را بسازند.
معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به بهره گیری از امکانات موجود در تهران گفت: تهران به عنوان پایخت ایران اسلامی امکاناتی در اختیار مردم و شهروندان قرار داده است که باید از آنها به نحوه شایسته و مطلوب بهره جست.
رضایی ریشه معضلات و مشکلات جامعه را در مسایل فرهنگی  دانست و افزود: تحصیل علم، دانش و آگاهی باعث ایجاد فرهنگ در جوامع شده و جوامع مختلف با فرهنگ سازی  مشکلات اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و ... را مرتفع نموده اند از این رو ما نباید نسبت به فرهنگ مان بی تفاوت باشیم و در راه پیشرفت کشورمان با تأسی از فرهنگ غنی سرزمین مان گام برداریم.
وی ادامه داد: ما باید نسبت به سرنوشتمان حساس، پرسش گر و کنجکاو باشیم، هر یک از ما ظرفیت خوبی داریم و در همه حوزه ها باید فعالانه عمل کنیم.
رضایی افزود: بزرگترین سرمایه هر کشور، جوانان آن کشور هستند و باید از این سرمایه عظیم به خوبی استفاده شود تا کشور به رشد و ترقی برسد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 48