En
تاریخ : سه شنبه 9 مرداد 1397
کد 3960

جلسه کارگروه ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری تهران برگزار شد

تحریریه خبر- معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به نوسانات ارزی در کشور افزود: سوء استفاده افراد سودجو از ارز دولتی که با سختی و مشکلات جذب گردیده و تخصیص آن به موارد و فضاهای نادرست مشکل و گرفتاری مردم را بیشتر نموده است،این افراد باید به دست قانون سپرده شوند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " احمد اسمعیل وند"  از تمامی ارگان ها خواست هر اقدامی که در حوزه کاری خودانجام می دهند مبتنی بر رفع مشکلات مردم باشد و هرآنچه در توان دارند بکار گیرند تا گره از مشکلات مردم باز شود.
دکتر اسمعیل وند مشکلات موجود در بازار ارز را نتیجه سوءاستفاده افراد منفعت طلب دانست و افزود: هیچ دستی از غیب برای گره گشایی مشکلات ما نمی آید و این ما هستیم که باید دست به کار شویم و مسایل موجود در کشور را با یاری و همدلی و هماهنگی برطرف نماییم.
معاون فرماندار تهران به برگزاری مستمر جلسه کارگروه ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری تهران تاکید نمود و گفت: این کارگروه در رفع نیازها و تامین محصولات مصرفی مردم نتایج و اثرات مطلوبی را در میدان مرکزی میوه و تره بار بوجود آورد است و تا حصول نتیجه کامل برای رفع مشکلات پیش خواهد رفت.
در این نشست اعضای کارگروه از نحوه عملکرد و چگونگی اجرایی نمودن مصوبات کارگروه گزارش کامل و جامعی ارایه نمودند.
"سالاری" مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار به موضوع جمع آوری ضایعات و فرآوری برخی محصولات به کمک خیریه ها و تبدیل این محصولات به کالای قابل استفاده اشاره کرد و افزود: از آنجایی که در انتقال و جابجایی محصولات درصدی از آن از بین می رود احداث سردخانه راه حل مناسبی است.
وی مباحث ترافیکی میدان مرکزی میوه و تره بار و حضور پلیس راهور برای ساماندهی تردد خودروها را توام با  نتایج مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: از آنجایی که محوطه میدان حدود 2700 هکتار وسعت دارد فرهنگ سازی در رعایت قانون توسط رانندگان خودروها در کنار خدمات پلیس راهور می تواند کار گشا باشد.
سالاری افزود: در خصوص گشت های شبانه و جمع آوری معتادین متجاهر  در طول هفته بین 100 تا 150 نفر جمع آوری می شوند.
وی ابراز امیدواری نمود که ظرفیت مراکز نگهداری این افراد افزایش یابد تا غربالگری صورت گرفته و این افراد رها سازی نشوند.
سالاری افزود: درخصوص بحث اتباع خارجی ، پیمانکار خدمات شهری 50 نفر را در استخدام دارد که همگی مجاز به فعالیت می باشند.
مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار بحث ثبت جرایم خودرو ها در ورودی ها و خروجی های میدان را عنوان نمود و افزود :برای هوشمند سازی سامانه راهور ، زیر ساخت های فیبر نوری موجود است که  به کمک فن آوری اطلاعات شهرداری تهران و نصب دوربین های نظارتی و پلاک خوان به زودی عملیاتی می شود.
سالاری ادامه داد : از دیگر مسایل، ایجاد سد معبر توسط برخی حجره های سر سالنی است که لازم است توسط اتحادیه ساماندهی شوند.
ی در ابتدای سالن ها(سر سالن ها) است که با در اختیار داشتن فضای بیشتر باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری شده  اند.
جناب سرهنگ" محمد حسین هاشمی" رییس کلانتری 152 خانی آباد ضمن اشاره به لزوم تعمیر و تجهیز ساختمان کلانتری مستقر در میدان، سامانددهی معتادان میدان مرکزی را مستلزم هماهنگی های بیشتر و اتخاذ تدابیر موثرتر دانست.
 وی به اجرای طرح رعد اشاره نمود و افزود: از مشکلات اساسی کلانتری 152 خانی آباد پوشش حوزه تحت نظر است و خواستار تعجیل در  احداث کلانتری بوستان ولایت شد.
"رفیعی" نماینده جهاد کشاورزی برای کاهش ضایعات، بسته بندی و استاندارد سازی محصولات را روشی موثر عنوان کرد.
"صابری" رییس اتحادیه صنف بار فروشان به مواد 27 و 28 قانون نظام صنفی اشاره کرد که در صورت تخلف مکرر غرفه دار، پلمپ حجره متخلف با این قانون امکان پذیر می شود.
"حسن بیگی" معاون مدیر کل تعزیرات حکومتی استان در خصوص اجرای کامل مصوبات در میدان میوه و تره بار گفت: با تشکیل گشت مشترک و تدام بر فعالیت آن، بحث خالص فروشی بصورت جدی پیگیری خواهد شد، همچنین در راستای اجرای سایر مصوبات، این گشت می تواند موثر واقع شود.
" سبز علی" بازرس اتاق اصناف  بحث صدور فاکتور  و تابلوی درج قیمت را از نتایج بسیار خوب کارگروه ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار عنوان کرد.
"کارگر" رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران به نتایج پربار ساماندهی این صنف در سطح شهرستان اشاره و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر، از اقدامات کارگروه تشکر کرد.
"غفاری" رییس گروه بازرگانی، صنایع و معادن استانداری تهران به نتایج حاصله از این کارگروه اشاره کرد و گفت: ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار نسبت به سال های قبل به صورت موثر و کارآمدتری صورت گرفته و این مرهون زحمات تمامی دستگاه های عضو علی الخصوص فرمانداری تهران است.
نمایندگان مرکز بهداشت جنوب به عنوان ناظر بر مسایل بهداشتی میدان میوه و تره بار به بحث آبلیمو گیری، آب غوره، آب انگور، آب انار  و  عرضه مواد خوراکی مانند سمنو اشاره نمودند و به عنوان تداخل صنفی، خواستار توقف این گونه فعالیت ها ی غیر بهداشتی در میدان شدند.
این جلسه  به ریاست معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران در تالار اجتماعات فرمانداری برگزار شد و مسایل و مشکلات مختلف میدان در این جلسه مطرح و پس از بحث و بررسی، راهکارهایی پیشنهاد شد و تصمیمات لازم در قالب مصوبه اتخاذ گردید.
انتهای پیام
/


 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 134