En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 3940

نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه8تهران برگزار شد

تحریریه خبر- نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه 8 تهران با حضور "مصطفی کواکبیان " ، "علیرضا محجوب" ،"پروانه مافی" و"محمد رضا بادامچی" جمعي از نمايندگان مجلس، "افشین حبیب زاده "و "محمد سالاری" اعضای شورای اسلامی شهر تهران، " غلامحسین آرام" معاون فرماندار تهران ،" بهمن نوری" شهردار منطقه8 و مدیران دستگاه های اجرایی در مسجد جامع نارمک ، خیابان سمنگان در منطقه 8 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل فرمانداری تهران، معاون فرماندار تهران در جلسه بررسی مشکلات مردم منطقه 8 ، در راستای برگزاری این گونه نشست ها و حل مشکلات اهالی مناطق مختلف تهران گفت: این منطقه شانزدهمین منطقه از تهران است که مسوولین در آن حضور یافتند و به بررسی مسایل و مشکلات مردم پرداختند.
وی افزود: 156مصوبه در مناطق دیگر به امضاء رسیده که  106 مورد از آن انجام شده و 50 مورد دیگر در دست اقدام است.
آرام مهمترین خواست مردم این منطقه را ساخت بیمارستان عنوان کرد و افزود: مطابق با سخن رییس جمهور مالیات‌های بر ارزش افزوده که توسط دولت دریافت می‌شوند به ساخت بیمارستان اختصاص می‌یابد، سه بیمارستان با گنجایش هزار تخت در تهران در حال احداث است که منبع مالی آن از همین راه تامین شده است.
 در این نشست محجوب نماینده مردم تهران در مجلس مسایل و آسیب‌های اجتماعی را از موردی دانست که در جلسات کمتر به آن پرداخته شده و افزود: ما آماده‌ایم گزارش مفصلی از آسیب‌های اجتماعی دریافت کنیم و با ارایه راهکارها بر این مشکلات فایق شویم.
محجوب ، مدیریت شهردار منطقه 8 را با توجه به توان مالی شهرداری این منطقه تحسین نمود و ابزار امیداوری کرد که دیگر مناطق نیز با سنجش وضع مالی پروژه ها را تصویب نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما نمایندگان مجلس مشکلات مردم بویژه خانواده‌های شهید در بنیاد شهید را پیگیری خواهیم کرد.
مافی از دیگر نمایندگان مردم تهران به کیفیت زندگی مردم این منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه جمعیت این منطقه معادل ۲ یا ۳ شهر در کشور است و همچنین این منطقه دارای مردم انقلابی و شهدای زیادی است ولی کیفیت زندگی مطلوبی ندارند باید سرانه خدمات ویژه در حوزه‌های مختلف علی الخصوص بهداشت و درمان دریافت کنند.
مافی کمبود یک ورزشگاه ویژه بانوان، نیاز به احداث تقاطع غیرهم‌سطح در خیابان دماوند و مسیل باختر به خیابان نیروی هوایی، آلودگی محله‌های مجیدیه و وحیدیه و ... را از مشکلاتی برشمرد که نیاز است هرچه سریع‌تر برطرف شود
وی اظهار کرد: احداث پارکینگ و تکمیل پروژه‌های فاضلاب ، نوسازی ۵۰ درصدی بافت‌های فرسوده از مواردی است که باید در این منطقه انجام گردد.
در این نشست مردم ، اعضاي شوراياري ها ، شهردار منطقه ، مسوولان اجرايي منطقه 8  هریک مشکلاتی را در حوزه های مختلف بیان نمودند که پس از بررسی  برای حل این مسایل راهکارهایی ارایه نمودند و مقرر شد طی جلسه ای در فرمانداری تهران مشکلات این منطقه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 85