En
تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397
کد 3938

دوره آموزشی ویژه دهیاران، شوراها، مسوولین فنی و امور مالی دهیاری ها با برگزاری آزمون به پایان رسد

تحریریه خبر- دوره آموزشی ویژه دهیاران و مسوولان امور مالی دهیاری های شهرستان تهران طی ده روز متوالی با هماهنگی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری تهران و اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، معاونت فنی و عمرانی فرمانداری تهران این دوره آموزشی 80 ساعته را در راستای ارتقاء سطح آموزشی و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در دهیاری ها ، ویژه دهیاران، شوراها، مسوولین امور مالی و فنی دهیاری ها در نظر گرفت.
در این دوره آموزشی  " غلامحسین آرام"  ضمن بازدیدهای متعددی که از این کارگاه داشت دهیاران و شوراها را مسوول اصلی روستا عنوان کرد و از آنان خواست که در تصمیم گیری برای مردم روستا نهایت دقت  و صداقت را داشته و پاسخگوی وظایف مهم خود باشند.
وی افزود: در زمینه های فرهنگی، اجتماعی ، خدماتی و عمرانی دهیاران باید اعتبارات دریافت شده را در این راستا هزینه نمایند تا شاهد رشد ، شکوفایی و  بالندگی روستاها باشیم.
همچنین آرام به مناسبت پاسداشت روز دهیاران در چهاردهم تیر ماه از دهیاران نمونه به پاس خدمات ارزنده به روستاییان تقدیر و تشکر نمود.
در  این دوره آموزشی ،" بالی " و "زاهدی فر " از اداره کل امور روستایی و شوراها ،"درگزی"  از اداره کل مدیریت بحران و "سعید بشیری" رییس اداره فنی فرمانداری تهران به عنوان مدرس دوره های ذکر شده حضور داشتند.
بالی نیز به عنوان مدرس، ارتقاء سطح علمی دهیاران و تبادل افکار بین دهیاران برای بهره مندی از آخرین دستوالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی وزارت کشور را از اهداف تشکیل این دوره های آموزشی دانست.
وی ضمن اشاره به سطح دانش و آگاهی دهیاران افزود: دهیاران در این دوره آموزشی با توجه به انتخابات اخیر شوراها و تعیین دهیار جدید توسط شوراها به دوسته تقسیم می شوند، تعدادی از دهیاران که سابقه کاری طولانی تری دارند باید اطلاعاتشان بروز شود و دهیاران جدید، که دوره های آموزشی بیشتری را باید بگذرانند و حساسیت دهیار بودن را لمس نمایند.
بالی سرفصل هایی از قبیل قوانین شوراها، قوانین و مقررات مرتبط با دهیاری ها، ضوابط و آیین نامه های مالی دهیاری ها را مهم عنوان نمود و خواستار آشنایی بیشتر دهیاران ، شوراها و مسوولین مالی با این مفاهیم شد.
از دیگر مباحث مطروحه در این دوره اموزشی می توان به مبحث مربوط به امور شوراها و دهیاری ها و امور مالی و معاملاتی، ساخت و ساز و طرح هادی روستایی، مدیریت پسماند روستایی، مدیریت بحران روستایی و آب و فاضلاب روستایی اشاره کرد.
این دوره آموزشی پس از برگزاری آزمون در هفدم تیرماه خاتمه یافت.
انتهای پیام
/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 243