En
تاریخ : يکشنبه 17 تير 1397
کد 3935

فرماندار تهران خبر داد

آغاز به کار مجتمع فوریت های اجتماعی شهر تهران

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران از آغاز به کار مجتمع فوریت های اجتماعی شهر تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران،"عیسی فرهادی" به افتتاح مجتمع فوریت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مجتمع فوریت‌های اجتماعی شهر تهران به منظورساماندهی و  پیشگیری از آسیب ها با همکاری ۱۲ دستگاه اجرایی کار خود را آغاز نموده است.
 فرماندار تهران افزود: در این مجتمع علاوه بر ساماندهی معتادان، سایر آسیب های اجتماعی از جمله کودکان کار، متکدیان و ... نیز ساماندهی می شود. در این مجتمع که از یک ماه قبل ساماندهی معتادان متجاهر آغاز گردیده  این افراد در کمپ های ترک اعتیاد ماده16 و 15 قرار گرفتند.
فرماندار تهران ضمن اشاره به فعال بودن دستگاه های اجرایی در این مجتمع گفت: شهرداری تهران پشتیبانی این مجتمع را برعهده دارد و با حمایت‌های دستگاه قضا و پلیس ، جمع‌آوری آسیب‌ها آغاز  و با همکاری بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاه‌های علوم پزشکی و ... نسبت به ساماندهی افراد آسیب دیده اقدام می‌شود.
فرهادی به برگزاری جلسات مرکز فوریت‌های اجتماعی به ریاست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری هر دوهفته یک بار  و  هر ماه با حضور خود اشاره کرد نمود و گفت: در این جلسات در مورد آخرین وضعیت ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت و در بحث آسیب‌های اجتماعی، آموزش، اشتغال و خودکفایی را دنبال می‌کنیم.
فرماندار تهران تشکیل جلسات با حضور سمن ها و خیریه ها به منظور تکمیل امکانات مجتمع و پاکسازی تهران با محوریت دروازه غار، شناسایی سایر محلات و پیگیری بیمه مددجویان را از موارد مهم عنوان نمود.
فرهادی بابیان اینکه تکدی گری یک جرم مشهود است و باید با آن برخورد شود ادامه داد: اتباع بیگانه‌ای که در قالب تکدی‌گری کار می‌کنند جمع‌آوری و در اختیار اداره اتباع قرار می‌گیرند تا نسبت به ساماندهی و طرد آنها اقدام شود.
فرهادی نقش مردم را در بحث آسیب های اجتماعی بویژه متکدیان مهم عنوان کرد و گفت: کمک مردم می تواند بسیار اثرگذار باشد و مردم دقت نمایند که هر چقدر بیشتر به متکدیان کمک کنند تعداد آنان بیشتر می شود و بر مشکلات افزوده خواهد شد.
وی ادامه داد : در این مجتمع افراد نیاز مند شناسایی می شوند و از طریق کمیته امداد ، بهزیستی ، خیریه ها  و .. به آنها کمک می شود. متکدیان نیازمند نیستند بلکه اغلب آنها سودجو هستند و از محبت مردم سوء استفاده می‌کنند.
وی گفت: این مجتمع در آینده نزدیک با حضور مقیمی استاندار تهران و افشانی شهردار تهران افتتاح خواهد شد.
جلسه‌ مرکز فوریت‌های اجتماعی شهر تهران با حضور فرماندار تهران پیرامون افتتاح مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 156