En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 3934
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " عبدالعظیم رضایی" ضمن تاکید به اهمیت و ضرورت پدافند غیر عامل افزود: در شرایط کنونی با توجه به تلاش استکبار و دشمنان برای آسیب زدن به ملت ایران موضوع پدافند غیر عامل بیش از گذشته حائز اهمیت است و باید با دقت و حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.
معاون سیاسی فرماندار به مشکلاتی که دشمن در عرصه بین الملل برای کشور بوجود آورده اشاره کرد و گفت: مردم ما به تهدیدات دشمنان در حوزه های مختلف کاملا آگاه بوده و از آنجایی که برخی تهدیدات انسان ساز است ، مردم شریف ایران برای مقابله با تهدیدات آمادگی لازم را در خود فراهم می آورند .
وی ادامه داد: رعایت اصول پدافند غیر عامل زمانی مصون سازی همه جانبه را فراهم می آورد که با پایداری و جدیت در مقابل دشمنان و تهدیدات بایستیم.
معاون فرماندار به شناسایی و طبقه بندی زیرساخت ها، تاسیسات و مراکز مهم، شناسایی نقاط آسیب پذیر و طبقه بندی تهدیدات و اقدامات دشمنان اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی، هماهنگی ، انسجام و تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل که از طریق استانداری در حال پیگیری است می توانیم اقدامات مطلوبی را در زمینه بهداشت و درمان، سوخت و انرژی، بحران آب و قطعی برق و حوزه های اقتصادی به طور خاص و مواردی که نیاز روزانه مردم است، داشته باشیم. هر یک از ارگان ها ، سازمان ها و ادارات در حوزه تخصص خود و مردم به طور عام، در حوزه های امنیتی، انتظامی ، بهداشتی، اجتماعی و غیره می توانند در مسایل موجود پوشش جامع تری داشته باشند.
رضایی موضوع پدافند غیرعامل در سطح شهرستان  تهران را نیازمند آموزش، فرهنگ سازی و نهادینه شدن دانست و گفت:اجرای دوره های عمومی و تخصصی در زمینه پدافند غیر عامل در شهرستان تهران و نیز برنامه ریزی به منظور ارتقاء سطح آگاهی های عمومی برای استفاده از ظرفیت و قابلیت های موجود در مدیریت بحران می تواند در اجرای سیاست ها و ابلاغیه های پدافند غیر عامل راهگشا باشد و جامعه ای مصون برای شهروندان بوجود آورد.
انتهای پیام/