En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 3934

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان تهران برگزار شد

تحریریه خبر- اولین جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان تهران در سال جاری امروز چهارشنبه به ریاست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " عبدالعظیم رضایی" ضمن تاکید به اهمیت و ضرورت پدافند غیر عامل افزود: در شرایط کنونی با توجه به تلاش استکبار و دشمنان برای آسیب زدن به ملت ایران موضوع پدافند غیر عامل بیش از گذشته حائز اهمیت است و باید با دقت و حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.
معاون سیاسی فرماندار به مشکلاتی که دشمن در عرصه بین الملل برای کشور بوجود آورده اشاره کرد و گفت: مردم ما به تهدیدات دشمنان در حوزه های مختلف کاملا آگاه بوده و از آنجایی که برخی تهدیدات انسان ساز است ، مردم شریف ایران برای مقابله با تهدیدات آمادگی لازم را در خود فراهم می آورند .
وی ادامه داد: رعایت اصول پدافند غیر عامل زمانی مصون سازی همه جانبه را فراهم می آورد که با پایداری و جدیت در مقابل دشمنان و تهدیدات بایستیم.
معاون فرماندار به شناسایی و طبقه بندی زیرساخت ها، تاسیسات و مراکز مهم، شناسایی نقاط آسیب پذیر و طبقه بندی تهدیدات و اقدامات دشمنان اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی، هماهنگی ، انسجام و تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل که از طریق استانداری در حال پیگیری است می توانیم اقدامات مطلوبی را در زمینه بهداشت و درمان، سوخت و انرژی، بحران آب و قطعی برق و حوزه های اقتصادی به طور خاص و مواردی که نیاز روزانه مردم است، داشته باشیم. هر یک از ارگان ها ، سازمان ها و ادارات در حوزه تخصص خود و مردم به طور عام، در حوزه های امنیتی، انتظامی ، بهداشتی، اجتماعی و غیره می توانند در مسایل موجود پوشش جامع تری داشته باشند.
رضایی موضوع پدافند غیرعامل در سطح شهرستان  تهران را نیازمند آموزش، فرهنگ سازی و نهادینه شدن دانست و گفت:اجرای دوره های عمومی و تخصصی در زمینه پدافند غیر عامل در شهرستان تهران و نیز برنامه ریزی به منظور ارتقاء سطح آگاهی های عمومی برای استفاده از ظرفیت و قابلیت های موجود در مدیریت بحران می تواند در اجرای سیاست ها و ابلاغیه های پدافند غیر عامل راهگشا باشد و جامعه ای مصون برای شهروندان بوجود آورد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 106