En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 3932

جلسه کارگروه واگذاری غرف عرضه مستقیم محصولات کشاورزی شهرستان تهران برگزار شد

تحریریه خبر- جلسه کارگروه واگذاری غرف عرضه مستقیم محصولات کشاورزی شهرستان تهران به ریاست معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " احمد اسمعیل وند" به و اگذاری غرفه های میدان مرکزی میوه و تره با توجه به جمعیت بیست درصدی شهرستان تهران اشاره کرد و گفت: واگذاری این غرفه ها بدون هیچ مونوپلی انجام خواهد پذیرفت و در اختیار افراد و تشکل هایی قرار می گیرد که مورد تایید جهادکشاورزی بوده و قرارداد و مجوز تشکل داشته باشند.
معاون فرماندار تهران افزود: در این غرفه ها ، محصولات تمامی استان ها عرضه می شود و محصولات با کیفیت در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
معاون فرماندار ضمن اشاره به الزام قانونی هیأت وزیران به انجام این کار گفت: غرفه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به تولیدکنندگان، توسعه بازار مناسب و سازماندهي به منظور كاهش حاشيه بازاريابي محصولات كشاورزي ماحصل این الزام قانونی است.
وی افزود:  در فاز اول ۲۵ درصد از ظرفیت غرفه ها واگذار و در فاز دوم نیز ۱۵ درصد واگذار شد و تا پایان برنامه ششم توسعه هر سال پانزده درصد به این ظرفیت اضافه خواهد شد.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران ادامه داد: هم اکنون 40 درصد ظرفیت  غرفه ها، در اختیار تشکل های تولیدی قرار گرفته است اما آنچه که مهم است فعال بودن غرفه ها و صحت واگذاری ها به تولیدکنندگان یا تشکل های تولیدی می باشد تا هدف نهایی طرح که شهروند مداری و حمایت واقعی از مصرف کننده است، تحقق یابد.
دکتر اسمعیل وند تصریح کرد: بررسی ها و نظارت لازم بر فرآیند واگذاری غرفه ها از طریق جهادکشاورزی استان تهران و همکاری دستگاه های مرتبط ضروری است تا نسبت به ادامه فعالیت واگذاری های مورد تایید(تا پایان مدت قرارداد) و همچنین لغو قرارداد و برخورد قانونی با واگذاری های مخدوش خارج از ضابطه، اقدام گردد.
 در این نشست دستگاه‌های مجری مصوبه واگذاری غرف عرضه مستقیم در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران به بررسی نحوه اقدام و میزان تحقق اهداف در حوزه شهرستان تهران پرداختند.
سازمان جهاد کشاورزی استان تهران  نیز درخصوص وضع موجود غرف واگذار شده به تولیدکنندگان و بررسی میزان تحقق تعهدات آنان بمنظور تصمیم‌گیری برای واگذاری مجدد و اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی استان تهران درخصوص تعیین ظرفیت تولیدکنندگان مرغ گوشتی برای دریافت غرف عرضه مستقیم در میادین بهمن و پیروزی و معرفی متقاضیان شرکت در مزایده واگذاری غرف به سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران عملکرد خود را بیان نمودند.
در ادامه پس از بررسی مسایل و مشکلات موجود تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
در خصوص غرفه هایی که واگذاری به غیر تولید کننده اتفاق افتاده است ، مهلتی مقرر شد تا در صورت اطمینان از حضور فعالیت خود تولید کننده یا تشکل تولیدی  ضمن اخذ تعهد کتبی به فعالیت خود ادامه دهد.
اتحادیه سراسری مرغداران و انجمن مرغداران کشور ضمن هماهنگی کامل با جهاد کشاورزی استان و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، فعالیت ابتدایی خود را در غرفه های میادین بهمن و پیروزی  به شکل محدود آغاز کنند تا در صورت مثبت بودن روند توزیع و عدم بروز مشکل، تدریجاً به توسعه آن اقدام گردد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 86