En
تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397
کد 3909

استاندار تهران: خیرین در کنار دولت می توانند نیازهای کشور و مردم را مرتفع نمایند

تحریریه خبر- استاندار تهران گفت: برای برطرف کردن نیازهای مردم علاوه بر کمک‌های دولتی باید از جای دیگری نیز کمک‌رسانی شود که این متوجه خیرین دلسوز کشور می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "محمد حسین مقیمی" در نخستین جلسه مجمع خیرین کشور اظهار کرد: در اصل قانون اساسی کشور، دولت وظیفه دارد که نیازهای اساسی مردم را تامین کند و از طرف دیگر در آموزه های دینی آمده است که بایستی همه به هم نوع خود کمک کنیم.
مقیمی گفت: دولت مکلف است که راه گره گشایی مشکلات مردم را هموار کند و  برای برطرف کردن نیازهای مردم علاوه بر کمک‌های دولتی باید از کمک های خیرین دلسوز و سایر افرادی که علاقمند به حل مشکلات مردم هستند بهره بگیریم.
استاندار تهران تصریح کرد: خداوند به برخی از انسان‌های خود امکاناتی داده است که از آن طریق بتوانند نیازهای هم نوع خود را برطرف کنند و این عنایت  پروردگار است که به هر کسی تعلق نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: برخی از کسانی هستند که در اموری همچون ساخت‌ مدارس، وقف کردن، ساخت پل، آب‌انبار، مساجد از جان خود نیز مایه می‌گذارند و  این فرهنگ از قدیم در کشور ما وجود داشته است و امروزه در بین مردم نهادینه شده است.
مقیمی گفت: حدود چهل درصد از مدارس از سوی خیرین کشور ساخته شده است و بسیاری از درمانگاه‌ها، اماکن ورزشی، آموزشی و دانشگاه‌ها نیز  بوسیله افرادی ساخته شده است که دلسوز مردم بوده‌اند.
وی ادامه داد: برخی از افراد هستند که برای برطرف کردن برخی از کمبودها و حتی هزینه تحصیل و زندگی نیازمندان داوطلب می شوند. زمانی که همچین انسان‌هایی وارد زندگی مان می‌شوند، برکت و خیر نیز با آنها همراه می شود.
مقیمی گفت:زمانی که کسی در مقابل کار خیر دعای هزاران نفر نصیبش می‌شود، برای او بزرگترین نعمت از طرف خداوند و توشه آخرت خواهد بود.
استاندار تهران تصریح کرد: خیرین مورد عنایت خداوند هستند و ابراز امیدواری نمود که راه برای خیرین همیشه هموار باشد تا بتوانند برای کمک‌رسانی به کشور و مردم آماده باشند.
مقیمی گفت: ما در واقع بعد از انقلاب بیشتر در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کردیم؛ این در صورتی است که در شهرها نیز ما نیازمند فراهم کردن امکانات رفاهی مردم نیز هستیم.
استاندار تهران در پایان اظهار کرد: از خداوند می‌خواهیم همیشه در راه خیر قدم بگذاریم، چرا که خدمت کردن به مردم لذتی بالاتر از هر چیز دیگر دارد و اینها همه هدایای خداوند به مردم و به خیرین دلسوز  است.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 127