En
تاریخ : يکشنبه 26 فروردين 1397
کد 3847

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد

اسامی مطرح برای انتخاب شهردار تهران گمانه زنی رسانه ای است

تحریریه خبر - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: هیچ گزینه ای تا این لحظه برای تصدی پست شهرداری پایتخت انتخاب نشده و تمامی مطالب و اسامی مطرح شده، گمانه زنی های رسانه ای است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرماندار تهران، "علی اعطا "روز یکشنبه در پایان جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، افزود: سرپرست شهرداری تهران توسط اعضا انتخاب و با حکم رییس شورا منصوب شده و براساس قانون 3 ماه برای انتخاب شهردار فرصت وجود دارد.
وی اظهار داشت: برخی مطالب مطرح شده مبنی بر انتخاب یکی از اعضای شورای شهر تهران به عنوان شهردار و خروج وی از شورا نیز اصلا صحت ندارد.
اعطا تصریح کرد: جلسات هم اندیشی اعضای شورای شهر برای بررسی روند انتخاب شهردار برگزار خواهد شد و شیوه و فرآیند انتخاب دراین جلسات با نظر جمعی اعضا مشخص می شود.
به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، براساس نظر اعضا، شیوه انتخاب شهردار تهران متفاوت با روش قبلی نخواهد بود.
وی افزود: اعضای شورای شهر تهران سال گذشته با انتخاب چندین نفر به عنوان نامزدهای تصدی پست شهرداری و بررسی های همه جانبه و دقیق این افراد براساس معیارهای 16 گانه، یک نفر را به عنوان گزینه نهایی انتخاب و به عنوان شهردار منصوب کردند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اسامی مطرح شده در روزهای اخیر به عنوان گزینه های شهرداری پایتخت، گفت: تمامی این موارد و اسامی مطرح شده، گمانه زنی رسانه ای است و شورای شهر تاکنون هیچ فردی یا افرادی را دراین خصوص معرفی و یا انتخاب نکرده است.
اعطا در خصوص اینکه ممکن است یکی از اعضای شورا به عنوان شهردار انتخاب شود نیز اظهار داشت: اعضای شورای شهر تهران این موضوع را پیش از این بررسی کرده و مقرر کردند که هیچ یک از اعضا برای تصدی مسئولیت از شورا خارج نشوند.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران هفته گذشته با پذیرش استعفای نجفی، «سمیع الله حسینی مکارم» معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند..
انتهای پیام /ب
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 198