En
تاریخ : دوشنبه 20 فروردين 1397
کد 3844

رییس اداره امور مراتع استان تهران: پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در مراتع استان تهران اجرا می شود

تحریریه خبر- رییس اداره امور مراتع استان تهران از اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در قالب طرح بهبود و اصلاح مراتع استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "پیمان شفیعی" ضمن اشاره به ایجاد تعادل دام و مرتع در استان تهران گفت: پروژه مدیریت چرا و کنترل دام باتوجه به اهمیت حفظ پوشش گیاهی و نقش ارزنده آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنین ضرورت حفظ منابع پایه آب و خاک و فراهم کردن بستر مناسب برای تجدید حیات گیاهان مرتعی و بمنظور جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه های طبیعی اجرا می شود که از اقدامات حفاظتی مهم در استان تهران بشمار می آید.
وی افزود: باتوجه به فرارسیدن فصل چرا در مراتع میانبند و ییلاقی و به پایان رسیدن فصل چرای دام در مراتع قشلاقی و با هدف بهره برداری اصولی و بهینه از مراتع، از دامداران و بهره برداران ذیحق مراتع درخواست می شود پیش از ورود دام به منطقه نسبت به پرداخت حق علف چر و تمدید پروانه چرای دام اقدام و از ورود زود هنگام احشام و همچنین آوردن دام مازاد بر ظرفیت به منطقه خودداری کنند.
رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین و مقررات مربوط به چرای دام در مراتع، با متخلف یا متخلفان برخورد قانونی خواهد شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی و پروانه بهره برداری آنان باطل و از درجه اعتبار ساقط می شود.
شفیعی خاطرنشان کرد:شماره تلفن رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی در ارتباط با آتش سوزی های احتمالی در جنگل ها و مراتع و هرگونه تخریب و تصرف به عرصه های منابع طبیعی است.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 208