En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 3831

معاون فرماندار تهران: برقراری تعادل در بازار هدف اصلی کارگروه ستاد تنظیم بازار است

تحریریه خبر- معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به خدمت رسانی به تمامی اقشار جامعه گفت: برقراری تعادل بین تامین کننده، توزیع کننده و مصرف کننده در بازار هدف اصلی کارگروه ستاد تنظیم بازار شهرستان تهران است و در این چرخه خدمات باید به گونه ای باشد که مزایای آن تمامی اقشار جامعه را در بر گیرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " احمد اسمعیل وند" با توجه به قرار گیری در آستانه عید نوروز به افزایش تقاضا در بازار شب عید اشاره کرد و گفت : شهروندان برای تهیه اقلام ضروری نظیر میوه، آجیل، تخم مرغ، مرغ منجمد، گوشت قرمز و غیره به مراکز فروش مجاز، سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراجعه نمایند تا از سوء استفاده افراد متخلف ممانعت به عمل آید. این در حالی است که فعالیت  گشت های مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و تعزیرات حکومتی و غیره به منظور نظارت بر قیمت کالاها و  کنترل کیفیت اجناس به صورت ویژه در حال انجام است.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران همچنین افزود: برای تکمیل زنجیره توزیع و تسریع در روند تعادل، ثبات و آرامش بازار تعاونی‌های اتحادیه‌های توزیعی به مجموعه سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افزوده خواهد شد.
معاون فرماندار تهران به ضرورت همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌های ذی ربط برای کنترل و تنظیم بازار اشاره نمود و گفت: برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای پایش و نظارت موثر بر فرآیند تامین و توزیع کالا و اقلام مصرفی با قیمت مناسب و ارایه خدمات با کیفیت با هم افزایی همه جانبه دستگاه های مسوول و مشارکت مردم ممکن خواهد شد.
با رعایت ضوابط سازمان دامپزشکی تخم مرغ، مرغ منجمد و گوشت قرمز مورد نیاز بازار  توسط اداره کل پشتیبانی امور دام استان تهران تامین گردیده و شهروندان تهرانی  در مورد تهیه این اقلام مشکلی نخواهند داشت.
اتاق اصناف تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گزارشی از تمهیدات لازم برای تامین امکانات و  ایجاد پایگاه ها  و اجرایی  نمودن  نظارت و کنترل در سطح شهرستان تهران  ارایه نمودند.
در این جلسه برای تأمین میوه شب عید سال جاری تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز مشکلات مشابه سال گذشته  اتخاذ گردید و با آسیب‌شناسی تجارب گذشته برای اصلاح آسیب‌ها در زمینه‌های تأمین، توزیع و کیفیت  راهکارهای لازم ارایه و تصمیمات در قالب مصوبه اخذ گردید.
این نشست که در راستای بررسی شرایط و اتخاذ تصمیمات کنترلی و تنظیمی بازار متناسب با روزهای پایانی سال بویژه در زمینه‌های تأمین و توزیع مایحتاج عمومی،تعادل قیمت کالاهای اساسی ، تمهیدات مرتبط با تأمین و توزیع میوه شب عید برگزار شد مدیران، مسوولان و نمایندگانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، اتاق اصناف تهران ، اداره کل پشتیبانی امور دام استان تهران، سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، اداره کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، اداره دامپزشکی شهرستان تهران و اداره تعاون روستایی شهرستان تهران حضور داشتند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 171