En
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396
کد 3830

توصیه های فرماندار تهران به مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی در تکریم ارباب رجوع در پیام نوروزی خود

تحریریه خبر - معاون استاندار و فرماندار تهران به منظور عینی ساختن شعار تکریم اربا ب رجوع در ادارات، سازمان ها و نهادهای شهرستان تهران، در پیام نوروزی خود چند توصیه را عنوان و از مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی بویژه آنان که به دلیل ضرورت کاری به صورت روزانه با شهروندان تهرانی سر و کار دارند، خواست که در این روزهای پایانی سال و سال آتی ، اهتمام ویژه ای نسبت به آن ها ، مبذول دارند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ، "عیسی فرهادی" در این پیام فرا رسیدن نوروز باستانی را به ملت بزرگوار ایران اسلامی تبریک گفته و یادآور گردیده که معنی واقعی "الی احسن الحال" با تحول درونی انسان ها همزمان با شکوفایی طبیعت که هدیه ی خداوند به جهانیان است ، تحقق پیدا می کند.
فرماندار تهران با یادآوری این نکته که این تعبیر مصداقی بارز از جامعیت دین مبین اسلام در تعالی و رشد  انسان است که سنت ها و آیین های ناب ایرانی نیز حقانیت آن را به روشنی تایید کرده است،  تصریح می کند که تکریم از شهروندان به طور عموم و ارباب رجوع به صورت اخص، از شاخص های رفتار اسلامی و انسانی به شمار می رود، لذا به همین منظور با طرح چند توصیه، انتظار می رود مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی و سایر سازمان ها و نهادها ، در راستای ایجاد رفاه، آسایش و آرامش مردم ، آن ها را عملی سازند.
فرهادی از  همکاران خود در دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها ی مختلف خواسته که درهای اتاق های خود را به روی  شهروندان و مراجعان بگشایند تا از این طریق  تسهیلی در ارتباط  اقشار مختلف مردم با آنان فراهم گردد.
معاون استاندار تهران همچنین به مدیران و مسوولان  پیشنهاد کرده به رغم داشتن مشغله کاری مستمر و متراکم ، ساعاتی در یک روز هفته را به منظور ملاقات حضوری و ارتباط نزدیک تر با شهروندان با هدف رسیدگی به مشکلات آنان و ارایه راهکار و تسهیل در رفع مسائل و مشکلات شهروندان تهرانی اختصاص دهند.
فرهادی با توجه به اینکه گزارش های زیادی از مردم در دست است که  تماس های تلفنی این روزها کارایی کمتری دارد  و کمتر ادارات پاسخگوی تماس تلفنی مردم هستند از مدیران و مسوولان خواست  تا ارتباط های تلفنی را با هدف پاسخگویی به تماس های تلفنی و سووالات شهروندان فراهم کنند تا از این طریق ضمن ایجاد رفاه و آسایش برای مردم، کاهش شمار مسافرت های درون شهری را نیز شاهد باشیم.

  بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، در بخش دیگری از پیام نوروزی خود آورده است: یکی از سنت های زیبای ایرانیان برپایی جشن عید نوروز است و عید نوروز با چهره ای زیبا از آفرینش دوباره به رسم هر ساله پیش از آمدنش، انبوه کائنات هستی را به تلاش و کوشش دعوت می کند و با جلوه نمودن  رستاخیز دوباره ، بودن و زیستن را به  ما یادآوری می کند.
اینک در آستانه بهاری دیگر، نوروز و سال نو را به رهبر عظیم الشان انقلاب، دولت تدبیر و امید و ملت عزیز ایران اسلامی بویژه مردم شریف ، سخت کوش و بزرگوار شهرستان تهران تبریک عرض نموده  و امیدوارم سال نو سالی سرشار از سلامت ، موفقیت و سربلندی برای هموطنان عزیز بوده و از درگاه ایزد منان ، احسن الحال را برای  همگان آرزو می کنم.
از خدای زیبایی ها مدد می جویم و از آحاد ملت ایران عزیز دعوت می نمایم تا با همراهی وهمدلی مسوولان خدوم برای رسیدن به جامعه و کشوری  آباد ، لحظه‌ای دست از تلاش و کوشش بر ندارند  و در راستای ایرانی سر افراز و سربلند با تمام توان و قدرت به پیش روند.
انتهای پیام/ب
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 170