En
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396
کد 3827
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "عیسی فرهادی" بعد از ظهر روز یکشنبه در حاشیه بازدید استاندار تهران از قطعه یک آزاد راه تهران – شمال در حوالی کن و سولقان واقع در غرب تهران اضافه کرد: با احداث حدود ۳۲ کیلومتر جاده، مسیر فعلی کرج تا چالوس حدود 60 کیلومتر کوتاه تر خواهد شد.   
فرماندار تهران افزود: با توجه به کوهستانی بودن قطعه یک آزاد راه تهران – شمال و فراز و نشیب های فراوانی که وجود دارد، عملیات عمرانی گسترده و سخت و دشواری صورت گرفته است.
معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه انتظار می رود که تابستان سال آینده قطعه یک به بهره برداری برسد تصریح کرد:  بنا به گفته ی مهندسان ایرانی سازنده قطعه یک آزاد راه تهران – شمال ، این بزرگراه با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و با رعایت تمامی استانداردهای لازم ، احداث گردیده است .
بر اساس این گزارش ، "محمد حسین مقیمی" استاندار تهران نیز در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص شاخص های قطعه یک آزاد راه تهران – شمال به 12 میلیون متر مکعب کوه تراشی، احداث 39 تونل به صورت رفت و برگشت، کاهش 32 کیلومتری جاده 90 کیلومتری جاده چالوس در استان البرز، اشاره کرد و گفت: از مجموع ٣٨ شرکت اعم از پیمانکار و مشاور که در این آزاد راه مشغول کار است تنها یک شرکت مشاور خارجی است و بقیه شرکت ها،  ایرانی هستند.
استاندار تهران در ادامه علت تأخیر در اجرای عملیات ساخت این قطعه از آزاد راه را جابجایی پیمانکاران خارجی و تحویل طرح به شرکت های راهسازی ایرانی اعلام کرد .
انتهای پیام/ب