En
تاریخ : شنبه 12 اسفند 1396
کد 3809

شهردار تهران: اغلب معلولان درخانه های خود زندانی شده اند

تحریریه خبر - شهردار تهران روز شنبه در آیین اختتامیه پارالمپیاد ورزش محلات شهر تهران افزود: تهران از نظر تلقی شهر دوستدار معلول از کمبودهای زیادی رنج می برد و اغلب معلولان در خانه های خود زندانی شده اند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ، "محمدعلی نجفی" با اشاره به اینکه 10 درصد از جمعیت هر شهر را معلولان تشکیل می دهند گفت: متاسفانه در شهر تهران به میزان 10 درصد رفت و آمد معلولان را مشاهده نمی کنیم که علت آن آماده نشدن شهر برای تردد معلولان است.
شهردار تهران با اشاره به مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم اظهار کرد: در مرحله اول باید اماکن ورزشی بیشتری در اختیار معلولان قرار گیرد و سپس با تامین بودجه تعداد این مجموعه ها در شهر تهران افزایش پیدا کند.
نجفی در ادامه با بیان اینکه ورزش معلولان نماد هویت و همت است خاطرنشان کرد: وقتی کسی با محدودیت های جسمی به افتخارات جدی دست پیدا می کند بیانگر این است که محدودیت های جسمی نمی تواند مانع رشد و تکامل باشد.
نجفی با بیان اینکه شهرداری به عنوان نهادی که مسئولیت زیست پذیر کردن شهر را برعهده دارد گفت: باید تهران را به شهری همرا با آرامش و آسایش تبدیل کنیم.
وی افزود: ورزش علاوه بر جنبه های ایجابی دارای جنبه های سلبی یعنی آنچه می تواند جلوی ناهنجاری ها را بگیرد، نیز است.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 251