En
تاریخ : يکشنبه 6 اسفند 1396
کد 3798
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ،"محسن هاشمی " روز یکشنبه در چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهرتهران افزود: نباید به بهانه اقدام ها و شعارهای برخی شهروندان علیه دراویش، نیروی انتظامی را مورد هجمه قرار داد و نه اینکه به دلیل خطای تعداد انگشت شماری از اعضای این فرقه، دراویش را که تاریخی چند ساله و توام با مدارا و همزیستی با دیگران داشته اند، داعشی یا وابسته خواند. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز مهندس گفت: در اقتصاد دانش بنیان برای ایران اهمیتی بیش از ذخائر نفتی ومعدنی دارند، انتظار داریم تعهد حرفه ای و تعصب صنفی در این قشر به ویژه در حوزه ساخت و ساز به اندازه ای افزایش یابد که مانند سایر کشورهای توسعه یافته، مهم ترین تضمین کننده کیفیت و استحکام و بهینه سازی، امضا و تایید مهندسین ناظر باشد.
هاشمی گفت: در این شرایط که تهدیدات بین المللی و جهانی علیه ایران وایرانیان رو به فزونی است، وحدت مهم ترین عامل قوت ما و تفرقه ودشمنی مخرب ترین سلاح علیه ایران است وانتظار از همه افراد، گروه ها، رسانه ومسوولان مرتبط به موضوع آن است که با تدبیر و خویشتن داری، معضلات امنیتی را به موضوعاتی اجتماعی ومسایل قابل گفت و گو و مفاهمه تبدیل کنند و از رویکرد امنیتی کردن مسایل اجتماعی بپرهیزند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در خصوص برخی تحرکات چهره های سیاسی به عنوان اصلاحات ساختاری در نظام نیز گفت: اصلاحات، رکن مهمی از مفهوم بنیادین از انقلاب است، اگر مسیر اصلاحات مسدود شود، انقلاب به بن بست می رسد وبایست برای ایجاد تغییرات مدنظر جامعه منتظر انقلابی دیگر بود. 
وی گفت: همانطور که طی چهار دهه سپری شده از انقلاب اسلامی، مسیر اصلاحات همواره در نظام جاری و ساری بوده است و از اصلاح قانون اساسی و سیاست های اصول قانون اساسی تا راهبردها، خط مشی ها وقوانین و مقررات عادی را شامل شده است.
وی خاطر نشان کرد: به تجربه ثابت شده است که نخستین شرط موفقیت اصلاحات، اعتدال ومیانه روی است، اصلاحات با افراطی گری به سرانجام نخواهد رسید و از این رو نیروهای افراطی نمی توانند پرچمدار اصلاحات باشند.
دومین شرط اصلاحات نیز صداقت وشفافیت است، اصلاحاتی که ناشی از اغراض ومنافع سیاسی فردی یا گروهی باشد، نخواهد توانست اعتماد عمومی را که مهمترین پشتوانه حرکتهای اصلاحی است جذب کند.
وی گفت: جامعه ایران نیز که با افزایش سطح آگاهی و فضای باز اطلاع رسانی، هوشیارتر و هوشمندتر از گذشته است، اگرچه از مسیر اصلاح وبهبود بازنمی گردد وعقب نشینی نمی کند اما فریفته حرکتهای افراطی اصلاح نما نیز نخواهد شد.
هاشمی ساختار رسمی نظام جمهوری اسلامی، را تضمین کننده آزادی های قانونی و حق انتخاب مردم عنوان کرد و گفت: همین ساختار که در راس آن رهبرمعظم انقلاب قرار دارد، به افراطیون اجازه عبور از مرزهای قانونی و نقض آرا مردم در انتخابات های پیاپی اخیر که حق الناس عنوان گردید، را نداده است، پس نمی توان به اسم انتخاب آزاد این ساختار را مخدوش نمود تا چون گذشته کشور اسیر افراطی گری شود.
وی در پایان سخنان خود با تسلیت درگذشت احترام سادات نواب صفوی گفت: ایشان از خانواده شهید نواب صفوی موسس جنبش فداییان اسلام و مادر زهرا رهنورد از چهره های شاخص روشنفکر جامعه زنان ایران می باشد که از طرف اعضای شورای اسلامی شهر تهران این ضایعه را تسلیت گفته وبرای آن مرحومه مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر وگشایش آرزو داریم.
انتهای پیام/ ب.