En
تاریخ : يکشنبه 1 بهمن 1396
کد 3721

میهماندار :پلیس راهور تهران بزرگ توقیف کامیون های دود زا و فرسوده را برعهده دارد

تحریریه خبر- رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در مورد برخورد با خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی گفت: براساس قانون بحث برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و خودروهای فرسوده که اخیرا جریمه آن توسط دولت به‌تصویب رسیده، برعهده پلیس است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده درباره بارش‌ها، سکون هوا و مشکلات محیط‌زیستی، یکی از اساسی‌ترین کارها در کاهش آلودگی هوا، برخورد با خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی است که اخیراً جریمه آن توسط دولت به تصویب رسیده و  برعهده پلیس است.
سردار محمدرضا میهماندار گفت: از اوایل مهرماه این طرح شروع شد و همچنان نیز ادامه دارد. این طرح در ابتدا برای همه خودروها شروع شد، اکنون نیز هرروزه اکیپ‌های مجهزی در ۲۶ نقطه تهران داریم که وظیفه‌شان برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده است.
میهماندار درباره کامیون‌های فرسوده و فاقد معاینه فنی نیز تصریح کرد: در ادامه اجرای طرح به این نقطه رسیدیم که بخش عمده‌ای از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون مربوط به خودروهای گازوئیل‌سوز به‌ویژه خودروهای فرسوده است.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: از ابتدای دی‌ماه علاوه‌بر طرحی که هر روز برای همه خودروها اجرا می‌کنیم، به‌صورت ویژه طرح برخورد با کامیون‌های دودزا و فاقد معاینه فنی را در دستورکار قرار دادیم. نرخ جریمه برای کامیون‌های فاقد معاینه فنی و کامیون‌های فرسوده  واقعا پیشگیرانه نیست و نمی‌توان از ورود آن ها به سطح شهر جلوگیری کند.
وی در این رابطه افزود: کامیون‌ها روزانه مبالغ زیادی را به‌عنوان هزینه حمل بار دریافت می‌کنند که می‌تواند این جریمه‌ها را پوشش دهد. به‌همین علت به‌رغم اینکه ما اختیاری برای توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده نداشتیم، سراغ مرجع قضایی رفتیم و خوشبختانه دادستان تهران نیز در این رابطه مساعدت کرد.
سردار میهماندار اضافه کرد: با توجه به اینکه سلامت مردم تهران در خطر است، ایشان اجازه داد ما خودروهای سنگین را در صورتی که فرسوده یا فاقد معاینه فنی باشند تا هفت روز در تهران توقیف کنیم. در دی‌ماه ۳۲۷ دستگاه کامیون را که فرسوده یا فاقد معاینه فنی بوده‌اند، توقیف کرده‌ایم. همچنین ۵۶ هزار و ۳۷۴ برگ جریمه درمورد کامیون‌های فاقد معاینه فنی و دودزا صادر شده است. البته اگر می‌خواستیم همه کامیون‌های فاقد معاینه فنی و دودزا را توقیف کنیم، شاید عدد خیلی بیشتر می‌شد.
انتهای پیام/
 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 195