En
تاریخ : يکشنبه 16 شهريور 1393
کد 350

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت.
محمد رستگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون هوا فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات هم اکنون با 5 عدد افزایش بر روی عدد 101 قرار گرفت.

رستگاری افزود: بر همین اساس بر میزان غلظت آلاینده های منواکسید کربن و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده و از میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون کاسته شده است.

وی به آلوده ترین مناطق سطح شهر تهران از نظر شاخص کیفیت هوا اشاره کرد و گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه 20) با 145، پارک رازی (منطقه 11) با 135 و پارک شکوفه (منطقه 14) با 123 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

رستگاری همچنین در مورد مناطق کم آلوده نیز اظهار کرد: ایستگاه های پارک قائم (منطقه 18)، پونک (منطقه 5) با 74 و دانشگاه علم و صنعت (منطقه 4) با 78 به ترتیب کمترین آلودگی هوا در مناطق تهران را داشته اند.

وی تصریح کرد: براساس پیش بینی هواشناسی تهران با وجود آسمان کمی ابری گاهی با وزش باد انتظار می رود شاخص کیفیت هوای تهران تا ساعات ظهر امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با توصیه به گروه های حساس جامعه تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان در مناطق ناسالم از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 95