En
تاریخ : يکشنبه 16 شهريور 1393
کد 343

500 هزار جویای کار در استان تهران داریم/نرخ بیکاری به 10 درصد کاهش یافته است -

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران، گفت: با توجه به جمعیت فعال استان تهران هر ساله در استان 450 تا 500 هزار بیکار و جویای کار داریم و استان موظف است هر ساله 150 هزار شغل ایجاد کند.
 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه کار گروه اشتغال استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جلسه کار گروه اشتغال استان تهران در شهرستان‌ها به صورت همزمان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:‌ بررسی تسهیلات اشتغال استان تهران در جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد و دستگاه‌های مختلف گزارشات لازم را ارائه می‌دهند.

ترکی یادآور شد:‌ 2 هزار میلیارد تومان از محل بنگاه‌های زودبازده برای اشتغال در استان تهران در نظر گرفته شده است ولی پس از گذشت 6 ماه از سال هنوز 50 درصد از آن نیز پرداخت نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران، گفت: 63 میلیارد تومان برای مشاغل خانگی اختصاص یافته است که متأسفانه از این محل نیز هنوز پرداخت چشمگیری نداشته‌ایم.

ترکی یادآور شد: سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران در جلسه امروز گزارشی مبنی بر اعلام آمادگی برای حرفه‌آموزی افراد جویای کار اعلام کرد و هر داوطلب به تناسب شغل خود می‌تواند از این امتیاز استفاده کند.

وی درباره اشتغال فرزندان شهید و ایثارگر در استان تهران، اظهار داشت: حدود 10 هزار فرزند شهید و ایثارگر در استان تهران جویای کار هستند که کمیته اختصاصی اشتغال آن‌ها در استان تهران تشکیل می‌شود.

وی گفت: ما در استان تهران براساس سند توسعه اشتغال، سالانه 150 هزار شغل باید ایجاد کنیم که در سال گذشته حدود 170 هزار شغل ایجاد شد و به طور میانگین در هر سال 150 هزار شغل ایجاد شده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه چه تعداد بیکار در استان تهران دارید، گفت: به نسبت جمعیت فعال استان تهران و به صورت سالانه 450 تا 500 هزار بیکار و جویای کار در استان تهران داریم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر نرخ رشد بیکاری در این استان، اظهار داشت: بر اساس برآورد انجام شده کاهش نرخ بیکاری را در استان تهران داشته‌ایم؛ بر این اساس در سال گذشته نرخ رشد بیکاری 11.7 درصد بود که در 6 ماهه امسال به 10 درصد رسیده است و پیش‌بینی می‌کنیم در 6 ماهه دوم نیز کاهش نرخ بیکاری را داشته باشیم.


  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 129