En
تاریخ : شنبه 15 شهريور 1393
کد 341

شاخص کیفیت هوای تهران با عدد 96 در شرایط سالم قرار دارد

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با شاخص عدد 96 در شرایط سالم قرار دارد.
محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11صبح امروز شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوا روز پنجشنبه بر روی عدد 86 قرار داشت که با کاهش میزان غلظت تمام آلاینده ها روز جمعه در همین ساعت به مقدار 83 رسید.

رستگاری با اشاره بالاترین حد میانگین غلظت تمام آلایندها در مناطق مختلف شهر تهران افزود: امروز شاخص کیفیت هوا در ایستگاه های پارک شکوفه (منطقه 14) با 128، مسعودیه (منطقه15)، پارک رازی (منطقه 11) با 117، پارک رز(منطقه22) با 106 و ستاد بحران (منطقه 7 ) با 102 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

وی همچنین در مورد مناطقی که کمترین میزان آلودگی هوا در 24 ساعت گذشته را داشته اند اظهار کرد: ایستگاه های دانشگاه علم و صنعت (منطقه 4) با 60، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه 1) با 77 و پونک (منطقه 5) به ترتیب کمترین آلودگی هوا را داشته اند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با توصیه به گروه های حساس جامعه تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان در مناطق ناسالم از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 105