En
تاریخ : دوشنبه 10 شهريور 1393
کد 331

ساماندهی خدمات رسانی تاکسی‌های فرودگاه/ حل مشکل کرایه ها و حضور مسافربرهای شخصی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از ساماندهی خدمات رسانی تاکسی ها در فرودگاه مهرآباد براساس استانداردهای روز جهانی خبر داد.

میثم مظفر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار کرد: ساماندهی تاکسی های فرودگاه در دستور کار است و در دو بخش اجرا می شود.

دریافت کرایه در تمامی مسیرها مطابق با مصوبه شورای شهر

وی با بیان اینکه این دو بخش شامل ساماندهی محل خدمات رسانی به مسافران و نحوه اخذ کرایه ها می شود،گفت: در بخش ساماندهی نحوه اخذ کرایه ها با ایجاد یک سیستم نرم افزاری تمام مسیرها و نرخ های مصوب شورای شهر مشخص شده است تا حتی ریالی بیش از نرخ های مصوب از مسافران کرایه اخذ نشود.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: در این سیستم نرم افزاری بیش از 700 مسیر تعریف و کرایه های هر مسیر به طور دقیق مشخص شده است تا مسافران قبل از سوارشدن به تاکسی مسیر خود را اعلام  و قبض مخصوص پرداخت کرایه را دریافت کنند.

وی ادامه داد: در این سیستم 3 پرینت از کرایه تاکسی و مسیر اعلام شده صادر می شود که یکی از این پرینت ها به مسافر داده می شود تا در صورت هرگونه شکایتی از سوی مسافران موضوع قابل پیگیری باشد.

ایجاد محوطه مسقف برای توقف تاکسی ها

مظفر تصریح کرد: در حال حاضر پارکینگی در فرودگاه مهرآباد وجود دارد که تاکسیها و مسافربرهای شخصی در این محدوده تجمع می کنند و مسافران باید خود به دنبال خودرویی باشند که آنها را به مقصد برساند. در این میان علاوه بر وجود مشکلات زیادی که درباره کرایه ها وجود دارد شاهد آن هستیم که گاه مسافربرهای شخصی به زور مسافران را به سمت خودرویشان می کشند و حتی گاه مشکلات و درگیری هایی هم به وجود می آید.

وی ادامه داد: در طرح ساماندهی تاکسیهای فرودگاه، محوطه ای مسقف جلوی سالن های خروجی ایجاد می شود که تنها تاکسی ها می توانند در این محوطه حضور یابند و درست در مقابل در خروجی مسافران را سوار کنند.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خاطرنشان کرد: باجه هایی قبل از این در محوطه مسقف ایجاد می شود تا مسافران با مراجعه به این باجه ها و اعلام مسیرهای خود، پرینت مسیر و کرایه را دریافت کنند و به طور دقیق بدانند که کرایه شان چقدر خواهد شد.

آغاز آزمایشی طرح تا مهرماه

مظفر تصریح کرد: خوشبختانه سیستم نرم افزاری تعیین نرخ کرایه تکمیل شده و می توانیم از مهرماه به صورت آزمایشی در بخشی از فرودگاه این طرح را آغاز کنیم تا به مرور تغییرات فیزیکی برای ساماندهی محل توقف و مسافر گیری تاکسیها نیز محقق شود.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح دیگر شاهد سرگردانی مسافران در محوطه پارکینگ فرودگاه نخواهیم بود و همچنین مشکلات مربوط به کرایه ها نیز رفع می شود.

فرودگاه امام (ره) و ترمینال های اتوبوسرانی گزینه های بعدی

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ادامه گفت: پس از اجرای این طرح و در صورت مثبت بودن نتایج، نسبت به ساماندهی خدمات رسانی تاکسی ها در فرودگاه امام خمینی (ره) و ترمینال های اتوبوسرانی پایتخت نیز اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسافران در فرودگاهها و ترمینال های اتوبوسرانی اکثرا بار به همراه دارند باید خدمات رسانی تاکسیها به گونه ای باشد که مسافران به راحتی بتوانند سوار تاکسی شوند و نگرانی از میزان کرایه هم نداشته باشند که امیدواریم با اجرای این طرح و تسریع آن، این مهم تحقق یابد.

  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 200