En
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1395
کد 3005

جلسه فعال سازی شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی در بخش کن برگزار شد

تحریریه خبر - جلسه فعال سازی شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی روز سه شنبه با حضور پرندین بخشدار کن ، حجه الاسلام و المسلمین قربان پور نماینده امام جمعه کن ، میر شفیعی مدیر آموزش و پرورش منطقه پنج، ایران محالی رییس اداره سواد آموزی ، عربلو معاون امور اجتماعی شهرداری منطقه پنج به همراه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش کن در بخشداری کن برگزار شد .
پرندین در این جلسه با توجه به این مطلب که در آیین نامه نهضت سواد آموزی که بخشدار را مکلف به ریاست و هماهنگی شورای سواد آموزی در سطح بخش کن کرده ، دستورات لازم را مبنی بر اعلام آمار دقیق بی سوادان در سطح بخش و استفاده از طرح های تشویقی از جمله اردوهای سیاحتی و زیارتی برای جامعه هدف صادر نموده است .
وی همچنین افزود:  می توان از طریق تریبون های نماز جمعه و مساجد مسائل و موارد مرتبط با این موضوع را به اطلاع عموم مردم رساند .
در ادامه جعفری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش تهران در این زمینه گفت: بالاترین تعداد باسواد و همچنین بالاترین تعداد بی سواد مربوط به تهران است که این تعداد در بخش کن با توجه به سرشماری سال 90حدود یکهزار  نفر است.
عربلو معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه پنج در خصوص ظرفیت بالای شهرداری برای انجام این مهم از جمله وجود سراهای محله و شوراهای محلات به منظور شناسایی و آموزش افراد یاد شده مطالبی را ایراد کرد.
در نهایت پرندین ضمن تشکر از راهکارها و پیشنهادات حاضرین ابراز امیدواری کرد که با تلاش تمامی مسوولان بخش خیلی به زود شاهد ریشه کن شدن بی سوادی باشیم  ./تمام.


 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 26 بهمن 1395
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 362
نظرات شما
captcha refresh