En
تاریخ : يکشنبه 10 بهمن 1395
کد 2934

تاکید بر ایجاد واحد تجسس و نجات در سازمان آتش نشانی

تحریریه خبر - رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به توان عملیاتی قابل قبول آتش نشانی بر لزوم توجه به موضوع تجسس و نجات در کنار سایر وظایف سازمان آتش نشانی تاکید کرد.
به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی فرمانداری تهران به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، "احمد دنیامالی" روز یکشنبه در جریان سیصد و بیست و چهارمین جلسه غیر علنی شورا با اشاره به اینکه ما در سازمان آتش نشانی افراد حرفه ای و با تجربه کم نداریم گفت: این سووال برای من وجود دارد در ساختمانی که 3:30 ساعت در حال سوختن بود، چرا دستور تخلیه را زودتر اعلام نکرده و تعدادی از افراد تا لحظات ریزش در ساختمان حضور داشتند.
وی گفت: این در شرایطی است که سازه های فلزی در مدت زمان سوختن نشانه هایی از ریزش در خود تولید می کنند که احتمال ریزش و تخریب را به کسانی که در آن جا هستند اعلام می کند که این موضوع نباید از دید گروه های امداد و نجاتی که در صحنه حضور داشتند پوشیده می ماند.
دنیامالی اظهار کرد: معتقدم فارغ از اینکه توان عملیاتی آتش نشانی ما به خصوص در عملیات اخیر قابل قبول است اما باید در نظر داشته باشیم که در دنیا آتش سوزی یکی ازآیتم های حادثه ساز تلقی می شود و برخورد و مهار حوادث احتمالی در حین آتش سوزی تا حدودی کنترل شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید از این حادثه درس های بسیاری بگیریم، تاکید کرد: وظیفه ما در شورای شهر است که در ساختار تشکیلاتی آتش نشانی تحولات اساسی را در نظر گرفته و خواهان تجهیز هرچه بیشتر و بهتر این سازمان باشیم.
مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو ساعت 8:30 دقیقه فردا(دوشنبه) از مصلای بزرگ تهران به سمت بهشت زهرا(س) برگزار می شود.
همچنین مراسم ترحیم و یادبود شهدای آتش نشان، ساعت 14 تا 16 روز چهارشنبه 13 بهمن در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود.
ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه(30 دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت و تعدادی از آتش نشانان و شهروندان زیر آوار ماندند./تمام.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 185