En
تاریخ : شنبه 9 بهمن 1395
کد 2922

آغاز بکار ستاد انتخابات فرمانداری تهران/ راهبردهای جدید انتخاباتی

تحریریه خبر - فرماندار تهران روز شنبه در جلسه آغاز بکار ستاد انتخابات فرمانداری تهران، با بی نظیر خواندن انتخابات سال گذشته در اجرا و مشارکت مردمی گفت: برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان تهران در سال آتی، از نظر اجرا، دارای ویژگی ها و تفاوت هایی است.
"عیسی فرهادی" تصریح کرد: از جمله نکات مثبت و تفاوت این انتخابات حضور تمامی عواملی است که در دوره قبل انتخابات اسفند 94 نیز حضور داشتند چرا که تمام سختی هایی را که کشیدند، تبدیل به راهکار و تجربه شده است .
وی گفت: افراد درگیر انتخابات که به زودی مسوولیت آنان با ابلاغ های صادره شکل قانونی به خود می گیرد با توکل به خدا و نیت خدایی قطع یقین نگرانی برای نتیجه وجود نخواهد داشت و خروجی انتخابات اعتماد مردم نسبت به نظام و شهدا و ولایت خواهد بود و این انتخابات موجب همگرایی شده تا سرپوشی بر عیوب و نارسایی هایی باشد که ممکن است وجود داشته باشد .
فرهادی بر این نکته نیز تاکید داشت که عهد بسته ایم اختلاف سلیقه و نظری در  انتخابات دخالت نداشته باشد چرا که ما اعتقاد به نظارت خداوند و ائمه بر کارهایمان را داریم.
وی تجهیز فیزیکی و تشکیل سایت انتخابات و اتاق فرمان آن را در زمره کارهای اولیه شروع برگزاری انتخابات اعلام کرد و نظارت و تشکیل تیم های قوی فنی ، منابع انسانی و پشتیبانی را نیز از دیگر امور موکد دانست .
فرماندار تهران شناسایی افراد فنی، متعهد و مسلط به کار را جهت صیانت از آرائ مردم و ثبت آرائ شعبه، از مهم ترین امور برشمرد و گفت که این افراد باید با دقت و حساسیت بیشتری انتخاب و آموزش های لازم به آنان داده شود.  
فرهادی در ادامه سخنان با اشاره به اینکه بخشداری ها نیز باید هیات اجرایی خود را تا ده روز آینده تشکیل دهند یادآور شد که برای شعبات روستایی و شهری و پای صندوق ها افراد دلسوز و لایقی را معرفی کنید که در بحث تایید صلاحیت ها مشکلی پیش نیاید .  
وی این جلسه را به منزله شروع کار انتخاباتی فرمانداری تهران با موضوع ماموریت انتخابات سال آینده اعلام کرد و نکاتی را متذکر شد از جمله اینکه  مسئولیت هایی که فردی یا تیمی تعریف می شود قابل واگذاری به غیر نیست و تا پایان انتخابان باید پاسخگویی مسئولیت انجام گیرد .
فرماندار تهران همچنین رعایت چند مورد را گوشزد کرد:  عملکرد سال قبل هر حوزه بررسی شود و نسبت به شناسایی نقاط ضعف و برطرف کردن عیوب اقدام گردد. موارد ی که مشکلات انتخابات سال قبل بود بیان شده و برای عدم تکرار آن ها برنا مه ریزی صورت گیرد. تلاش مضاعف و هم فکری و همکاری صورت گیرد تا همچون دوره قبل باز هم به رغم تمامی حساسیت هایی که در  بحث های بودجه ای صورت گرفت سر بلندی مکرر فرمانداری را در بحث  انتخابات در پی داشته باشد .
 
شیوه های راهبردی، تفاوت این انتخابات با دوره های قبلی  
"علی اصغر ناصر بخت" رییس ستاد انتخابات تهران نیز طی سخنانی ، تفاوت این انتخابات با انتخابات دوره  های قبلی را در شیوه راهبردی که باید به آن عمل شود دانست ودستور مقام معظم رهبری در 18 بند در این ارتباط را یادآور شد.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران اضافه کرد: 9 بند دقیقا مرتبط با  وظایف و مسئولیت های  فرمانداری است که بسیار مهم و حساس است در گذشته تاکید بر حق الناس بودن در کلام رهبری موکد تکرار می شد  اما اکنون طبق این موارد اجرایی ما موظف شده ایم که این موارد را مورد توجه قرار دهیم تا بر له یا علیه کسی موضع گیری ایجاد نشود .
وی افزود : از جمله این موارد بحث تبلیغات ، ممنوعیت تخریب و تهدید و تطمیع ، ارتقا و ترویج هنجار های اجتماعی، تدوین برای فعالیت احزاب به طور جدی (در گذشته ما وارد چالش جدی با احزاب نمی شدیم) اما در این دوره  قصد برگزاری نشست با دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا را در طی هفته های آتی داریم .
در خصوص انتخابات شورای شهر تهران نیز ناصر بخت پیشنهاد کرد تا توافقی با فرمانداران ری و شمیران صورت گیرد چرا که درانتخابات شورای شهر نقش خاصی را بر عهده ندارند و طبق هماهنگی با فرمانداری تهران هدایت انتخابات شورای شهر صورت پذیرد.
احمد اسمعیل وند معاون برنامه ریزی، مالی و اداری نیز با توجه به حساسیت های بودجه ای که در انتخابات قبلی ایجاد شده بود به بیان پیشنهادات و ارایه راهکار پرداخت .
محمود صوفی بخشدار آفتاب نیز تجربیات و نکات قابل توجه در خصوص بخش آفتاب را  جهت بهتر برگزار کردن انتخابات متذکر شد .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، اولین جلسه ستاد انتخابات شهرستان تهران به ریاست فرماندار تهران وبا حضور معاونان سیاسی – انتظامی، برنامه ریزی، اداری و مالی، مسوولان روابط عمومی، شورای تامین، حراست و بخشداران بخش های کن، مرکزی و آفتاب تشکیل گردید .
"عیسی فرهادی" در ابتدا این جلسه، شهادت مظلومانه آتش نشانان در حادثه آتش سوزی پلاسکو را تسلیت گفت و از تلاش های شبانه روزی معاونت های فنی و عمرانی و سیاسی - انتظامی در محل حادثه تشکر کرد و یادآور شد : حرکت منسجم و هماهنگ مسوولان اجرایی شهرستان تهران به همراه جانفشانی های آتش نشانان موجب شد تا حادثه آتش سوزی مرکز تجاری پلاسکو پس از ده روز تلاش شبانه روزی با  پیدا شدن پیکرهای آتش نشانان و مفقودین به سرانجام برسد.
وی در ادامه این نشست، همراهی و همدلی تمامی افرادی که در انتخابات سال گذشته(انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگران رهبری) حضور داشتند را از ویژگی های کم نظیر این انتخابات دانست و افزود: این هماهنگی و همراهی، مشارکت بی سابقه مردمی را به دنبال داشت به گونه ای که موجب بر طرف شدن تمام خستگی ها شد ./تمام.
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 364