En
تاریخ : پنجشنبه 7 بهمن 1395
کد 2921

هم اندیشی مرکز بهداشت شمال غرب تهران، برگزار شد

تحریریه خبر- هم اندیشی مرکز بهداشت شمال غرب تهران، در مرکز سلامت جامع شهری فاضل، با حضور "ثریا شارقی" مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران، "مائده سجادیان" مشاور فرماندار تهران در امور بانوان، دکتر صاحب زاده معاون بهداشتی مرکز بهداشت شمال غرب و تعدادی از مسوولان واحدهای ستادی، برگزار شد.
دکتر گلشنی، رییس مرکز بهداشت شمال غرب تهران، ضمن بیان مطالبی در خصوص پایگاه ها و واحدهای بهداشتی تحت پوشش این مرکز، خاطر نشان کرد که  افزایش این پایگاه ها از 13 مرکز به 24 مرکز، اشتغالزایی حدود 270 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی را موجب شد.
وی با اشاره به اینکه در این پایگاه ها تمامی خدمات رایگان و یا برخی با تعرفه دولتی صورت می گیرد ، افزود: در این  پایگاه ها ارایه خدمات روانشناسی، واحد دندانپزشکی زنان و سالمندان و ارایه داروهای مکمل به گروه سنی زیر 29 سال صورت می پذیرد.
برگزاری آموزش های عمومی با رویکرد ارتقای مهارت زندگی و فرزند پروری ، مشاوره ازدواج حین و بعد از بارداری و مراقبت نوزادان، ارایه بسته های آموزشی، تشویق مادران به سمت زایمان طبیعی ( که به طور رایگان در مراکز دولتی صورت می گیرد) از دیگر  خدمات این مراکز بشمار می رود.
گلشنی با اشاره به اینکه در این مراکز بیشترین خدمات به بانوان و فرزندان آنان ارایه می گردد، یاداور شد: عتبار خوبی جهت تامین دستمزد پرسنل و بخش های حقوقی در نظر گرفته شده است .
به گفته ی وی ، رویکرد طرح تحول سلامت، تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت برای شهروندان بوده که بایستی با همکاری دستگاه های اجرایی تابعه شهرستان تهران ، صورت گیرد.
در ادامه این نشست  دکتر صاحب زاده معاون مرکز بهداشت شمال غرب تهران، در خصوص اجرایی شدن طرح سلامت خود مراقبتی که به منظور اصلاح سطح زندگی و راهکارهای پیشگیری از بیماری و در صورت بیماری راه های چگونگی  کنترل بیماری ، مطالبی را ارایه کرد.
بر اساس این گزارش، عمده اهداف این برنامه ها ، ایجاد سفیرهای سلامت در خانواده، سازمان ها و اجتماع بوده که با  شناسایی مشکلات و بیماری ها سپس با ارایه برنامه عملیاتی  برای مرتفع نمودن آن مشکل و بیماری اقدام می شود.
طرح تحول سلامت از 15 برنامه شامل پیشگیری از بیماری های  واگیر و غیر واگیر، بهداشت دهان و دندان ، مدیریت بحران  و برنامه های پشتیبانی تشکیل شده  است .
در ادامه این نشست دکتر شارقی نیز ضمن ابراز خرسندی از  دستاوردهای مرکز بهداشت شمال غرب تهران و خدمات ارایه شده در مراکز و پایگاه های سلامت، بر ضرورت اطلاع رسانی وسیع و گسترده به منظور آشنایی مردم با اهداف و دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت تاکید کرد.
وی افزود: امور بانوان و خانواده استانداری و فرمانداری تهران آمادگی کافی جهت مشارکت و همکاری  با مرکز بهداشت شمال غرب تهران را دارد.
در پایان این نشست، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران و همراهان از روند و فرآیندهای ارایه خدمات بهداشتی و مشاوره ای مرکز سلامت جامع شهری  فاضل،  بازدید کردند./تمام.
 
 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 858