En
تاریخ : شنبه 2 بهمن 1395
کد 2910

پس از سه روز آوار برداری آتش همچنان زبانه می کشد

تحریریه خبر- ماموران آتش نشانی در حالی که سه روز است با تجهیزات و ماشین آلات کامل حدود 50 درصد، صدها تن فولاد و تیرهای آهنی در هم تنیده ساختمان 17 طبقه مرکز تجاری پلاسکو را از محل خارج کرده اند، شعله های آتش از زیر آوارها زبانه می کشد و این کار رسیدن به مفقودان را دچار مشکل کرده است.

تصاویر زنده ای که از شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران  در ساعات حدود 19 تا 21 (شنبه شب ) پخش شد، ماموران آتش نشانی را نشان می داد که برای اطفای حریق تلاش می کنند.
مقام های مسوول حاضر در صحنه حادثه پلاسکو با رد هر گونه حادثه آتش سوزی جدید در عملیات آوار برداری، تصریح کردند که  حریق خفته ای در عملیات آوار برداری وجود دارد که پس از جابجایی و رسیدن اکسیژن این حریق شعله ور می شود .
در حالی که بیش از  65 ساعت از عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو می گذرد (تا ساعت 21 و 30 زمان انتشار این گزارش) گفته می شود که با تلاش خستگی ناپذیر و مجاهدت های آتش نشانان به صورت 24 ساعته و در سه شیفت کاری با بکارگیری تجهیزات مدرن، عملیات آوار برداری به خوبی پیش می رود.
بر اساس گزارش های منتشر شده، حساس ترین مرحله عملیات آواربرداری برداشتن یک سازه فلزی سنگین به طول زیاد است که اگر عملیات این سازه فلزی به خوبی صورت گیرد، عملیات آوار برداری با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.
ساختمان 17 طبقه ی مرکز تجاری پلاسکو واقع در چهار موسوم به استانبول که نیم قرن از قدمتش می گذشت، در ساعت هشت صبح روز پنجشنبه سی ام دی ماه در طبقات آخر، دچار حریق شد و در حالی که ماموران توانستند پس از سه ساعت عملیات اطفای حریق، آتش را به کنترل در آورند، (تصاویر زنده تلویزیونی حاکی از این مساله بود) ناگهان چند انفجار به وقوع پیوست و بدنبال آن ساختمان پلاسکو فروریخت و 20 تا 25 نفر آتش نشان و افراد دیگر را گرفتار کرد./تمام.  

                                                                                          
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 161