En
تاریخ : چهارشنبه 22 مرداد 1393
کد 287

گلایه استاندار تهران از عدم تفکیک آب شرب و مصرفی در شهرک‌های جدید

استاندار تهران با گلایه از عدم تفکیک آب شرب از آب مصرفی در شهرک‌های جدید مثل مسکن مهر گفت: اگر این اتفاق می‌افتاد هزینه‌ها بسیار پایین می امد و مردم راحت‌تر بودند.

سیدحسین هاشمی ضمن درخواست از شهروندان برای صرفه‌جویی در مصرف آب، با اشاره به اعمال برخی سیاست های جایگزین در صورت عدم صرفه جویی نظیر قطع آب بعد از یک روز اخطار، افزود: در تهران از 3 میلیون و 800هزار مشترک، 3 میلیون و 400 هزار مورد آن مسکونی است که از این تعداد 2 میلیون و 700 هزار نفر ان مصرف نرمال و 700 هزار نفر نیز مصرف بالا دارند.

وی درباره تفکیک آب شرب از آب مصرفی علیرغم اظهار تمایل خود به آن، انجام این کار را سخت و پر هزینه دانست و گفت: برای اینکار باید خطوط جدیدی برای آب غیر شرب ایجاد شود که با وجود سختی امکان پذیر است.

وی همچنین با اشاره به روند کاهش بارش‌های سالانه گفت: در صورت ادامه این روند بحث آب در کلانشهرهایی مثل تهران، تبریز و مشهد بحث مهمی در دولت خواهد شد.

هاشمی همچنین در مورد ورود سد ماملو به شبکه آب تهران در مهر سال 93، گفت: این سد در حال حاضر بخشی از آب جنوب تهران را تامین می کند و با کار ویژه آبفای تهران امیدراریم که وارد شبکه شود.

استاندار تهران در ادامه تاکید کرد: علیرغم این اقدام، صرفه جویی 20 درصد باید در دستور کار مردم قرار بگیرد، زیرا بارش کاهش یافته و از 330 میلیمتر به 230 میلیمتر رسیده است و اگر همکاری مردم باشد مطمئنا مشکل حل می شود.

هاشمی در رابطه با مشکل فاضلاب‌های صنعتی شهرکهای صنعتی تهران با اشاره به اینکه ما در این مورد از یک عقب مانده‌گی تاریخی رنج می‌بریم و از 800 میلیون متر مکعب فاضلاب تهران تنها مقدار کمی تصفیه می شود.

به گفته استاندار تهران، اولویت ما تصفیه کل فاضلاب‌های شهر تهران است که در این صورت می‌توانیم بخش عمده نیازهای کشاورزی و صنعتی را برطرف کنیم که در این صورت استفاده های غیر بهداشتی در بخش کشاورزی منتفی می شود.

هاشمی همینطور لزوم ساماندهی فاضلاب های صنعتی و جانمایی شهرک‌های صنعتی در سطح شهر تهران که منجر به توسعه آنها و وارد کردن تکنولوژی جدید به انها می‌شود را در درجه اول اهمیت دانست و اولین جانمایی شهرک صنعتی را در شهریار اعلام کرد. 

  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 215