En
تاریخ : سه شنبه 21 دي 1395
کد 2843

مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

تحریریه خبر - مراسم تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دانشگاه تهران آغاز شد.
روسای قوای سه گانه، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، ائمه جمعه سراسر کشور، وزیران دولت یازدهم و معاونان رییس جمهوری، استانداران و دیگر مسوولان لشگری و کشوری در این مراسم حضور دارندمی یابند.
جمعی از سفیران کشورهای خارجی در تهران و سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و برخی مقامات دیگر کشورها در این مراسم شرکت دارند.
بسیاری از مردم از ساعاتی پیش برای شرکت در این مراسم در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف حضور یافتند.
هم اکنون مردم در صف های طولانی در مقابل درب های ورودی دانشگاه تهران ایستاده اند و لحظه به لحظه بر تعداد جمعیت افزوده می شود.
شرکت کنندگان در این مراسم تصاویری از آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری در دست دارند. همچنین اقشار مختلف مردم دست نوشته هایی از بیانات رهبر کبیر انقلاب و حضرت آیت الله خامنه ای به همراه دارند که از جمله آن می توان به «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است» ، «آیت الله هاشمی مظهر استقامت و صبر مرد فرداها» اشاره کرد.
همچنین تعدادی از شرکت کنندگان در این مراسم دست نوشته هایی با عنوان « ایران در سوگ امیرکبیر زمان» و «خداحافظ رفیق» به همراه دارند.
آیین وداع با پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز روز گذشته در حسینیه جماران برگزار شد که بسیاری از مردم و مقامات عالی رتبه کشور در این مراسم شرکت کردند.
قرار است حضرت آیت‌ الله خامنه ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تا دقایقی دیگر بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماز اقامه کنند.
پیکر مطهر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از اقامه نماز از دانشگاه تهران به سمت حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تشییع و در جوار بارگاه ملکوتی امام خمینی(ره) به خاک سپرده می شود.
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه - ٢٢ دی ماه ٩٥- از ساعت 9:30 تا 12در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه گذشته 19 دی ماه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست. /تمام
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 157