En
تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1395
کد 2748

استاندار تهران: سالانه 3 هزار و 600 میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز می شود

تحریریه خبر - استاندار تهران گفت: سالانه 3 هزار و 600 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده و جرائم راهنمایی و رانندگی به حساب شهرداری تهران واریز می شود.
سید "حسین هاشمی" روز دوشنبه در آیین اختتامیه سومین جایزه تهران، با بیان اینکه 50 درصد مالیات کشور را تهران تامین می کند اظهار کرد: مردم تهران حق دارند همان مقدار که مالیات می دهند، خدمات نیز دریافت کنند.
وی یادآور شد: سالانه 3 هزار و 600 میلیارد تومان از جرائم راهنمایی و رانندگی بطور مستقیم به حساب شهرداری تهران واریز می شود.
به گفته هاشمی، برای استان تهران با 13 میلیون نفر جمعیت سالانه بین 340 تا 350 میلیارد تومان اعتبار اختصاص می یابد.
هاشمی با بیان اینکه در تهران ماهانه 700 میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود تصریح کرد: پیشنهاد داده ایم که حاضریم تهران را بطور خودگردان اداره کرده و به چند استان محروم نیز کمک کرده و از بودجه نفت استفاده نکنیم.


سیاسی کردن بحث های تخصصی ظلم است
وی با بیان اینکه یک روز که وارونگی هوا در تهران رخ می دهد، عده ای چنان بمباران تبلیغاتی راه می اندازند که گویا دولت از قصد این کار را می کند، گفت که سیاسی کردن بحث های تخصصی، ظلم است.
وی با مقایسه وضعیت تهران قدیم با تهران امروز افزود: مسیر ورودی هوا از غرب تهران که کریدورهای هوای پایتخت است با بلند مرتبه سازی بسته شده است.
وی با بیان اینکه در گذشته وقتی کیفیت هوا به شاخص 200 می رسید، تهران تعطیل می شد، گفت: اکنون وقتی شاخص کیفیت هوا به 150 برسد، شهر تعطیل می شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه هفته گذشته در شهر پاریس طرح زوج و فرد اجرا و تردد خودرو در داخل شهر ممنوع شد، اظهار کرد: در سال گذشته نیز در پاریس به مدت یک روز اجازه تردد به خودروها داده نشد.
وی با بیان اینکه اجرای طرح زوج و فرد در پاریس در حالی است که خودروهایی با استاندارد یورو چهار و پنج در این شهر تردد دارند، افزود: یک روز که در تهران وارونگی هوا اتفاق می افتد، چنان بمباران تبلیغاتی راه می اندازند که گویا تهران تنها شهر دارای این مشکل است.
وی با اشاره به بهبود وضعیت هوای پایتخت در سه سال گذشته نسبت به سال های قبل از آن، یادآور شد: در حال حاضر در تهران بنزین با استاندارد یورو چهار توزیع می شود و وضعیت تعداد روزهای پاک، سالم و حتی ناسالم برای افراد حساس، وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارد.
هاشمی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید درباره موضوع آلودگی هوا تصمیم جدی بگیرد، خاطرنشان کرد: شهردار تهران که 18 هزار میلیارد تومان در سال بودجه دارد، باید در این قضیه تصمیم جدی بگیرد و زندگی را برای 8.5 میلیون نفر جمعیت تهران، راحت تر کنند.

ظرفیت درمان معتادان را به 8 هزار و 500 نفر افزایش داده ایم
استاندار تهران، در ادامه با اشاره به موضوع آسیب های اجتماعی شهر تهران گفت: وقتی در تهران مستقر شدیم، یک مرکز ترک اعتیاد با ظرفیت 400 نفر فعال بود و این در حالی بود که منابع محدود و ارزش هر بشکه نفت به کمتر از 39 دلار رسیده بود.
استاندار تهران افزود: با کمک شورای شهر، شهرداری، بهزیستی و کمیته امداد توانستیم ظرفیت درمان معتادان را به 8 هزار و 500 نفر افزایش دهیم.
هاشمی تاکید کرد: در حال حاضر فضای شهر در حوزه آسیب های اجتماعی بهتر شده اما  هنوز با وضع مطلوب فاصله داریم.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 5 هزار متکدی از سطح شهر تهران جمع آوری شدند اما هنوز در پایتخت متکدی وجود دارد خاطرنشان کرد: مردم نیز باید در موضوع رفع آسیب های اجتماعی کمک کنند.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: هر کجا مردم در کنار دولت قرار گرفتند، آنجا موفق بودیم./تمام.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 117