En
تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1395
کد 2745

عضو شورای شهر

توجه به مسائل ایمنی محدوده جنوب و مرکز تهران باید افزایش یابد

تحریریه خبر - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: محدوده های جنوبی و مرکزی شهر آکنده از خاک سست، آب انبارها و تاسیسات فرسوده است و توجه به مسائل ایمنی در این محدوده ها باید بیشتر باشد.
"احمد دنیا مالی" روز یکشنبه درجلسه غیر علنی شورا با اشاره به حادثه روز گذشته و فرونشست زمین در میدان محمدیه (منطقه 12) افزود: فرو نشستی در میدان محمدیه به واسطه عملیات حفاری مترو اتفاق افتاد که تلفات جانی در بر نداشت اما توجه به چند نکته در این حادثه حائز اهمیت است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، وی افزود: وجود آب انبارها و قنات های خالی از آب در این محدوده موجب سستی بیشتر خاک شده است.
دنیامالی با بیان اینکه برای رعایت قوانین برای احداث خطوط مترو ناچار هستیم از زیر شریان های اصلی و محورهای مواصلاتی حفاری انجام دهیم، اظهار کرد: این شرایط سبب شد تا شرکت مترو در عملیات حفاری مذکور از دستگاه تی بی ام استفاده کرده و از عملیات حفاری به روش دستی که احتمال بروز حادثه را افزایش می دهد، اجتناب کند.
وی با بیان اینکه در حفاری های این محدوده به مسائل ایمنی توجه شده است،
خاطر نشان کرد: باید در نظر داشت به دلیل شرایط ویژه این محدوده و حجم وسیعی از عملیات های حفاری توجه دو چندان به مسائل ایمنی ضرورت دارد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین در ادامه سخنان خود 26 آذر ماه روز حمل و نقل را گرامی داشت./تمام .
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 179