En
تاریخ : يکشنبه 28 آذر 1395
کد 2743

معاون فرماندار تهران هشدار داد

پلیس با تجمع غیرقانونی مقابل اماکن دیپلماتیک قاطعانه برخورد می کند

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان تهران با بیان اینکه مجوزی برای برگزاری تجمع مقابل سفارت ترکیه در روز دوشنبه(فردا) صادر نشده، هشدار داد که فرمانداری پایتخت از طریق پلیس با هرگونه تجمع غیرقانونی مقابل اماکن دیپلماتیک قاطعانه برخورد می کند.
"علی اصغر ناصربخت" عصر یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون درخواستی برای تجمع مقابل سفارت ترکیه به فرمانداری تهران نرسیده و بنابراین برگزاری هرگونه تجمع در این خصوص غیرقانونی است.
وی تصریح کرد: به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز اعلام شده که با توجه به ضرورت حفظ مصونیت اماکن دیپلماتیک با حفظ هوشیاری و مراقبت های لازم از برگزاری هرگونه تجمع غیرقانونی جلوگیری کند.
معاون فرماندار تهران در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اینکه با توجه به صادر نشدن مجوزهای قانونی لازم، تجمع کنندگان مرتکب تخلف یا جرم می شوند، گفت که اگر صرفا تجمعی غیرمجاز باشد، تخلف شده و نیروی انتظامی موظف به برخورد است اما اگر تعرضی به پلیس یا اماکن دیپلماتیک انجام شود بدون شک جرم صورت گرفته است.
به گفته ناصربخت، تشخیص دقیق این موضوع(وقوع جرم یا تخلف) برعهده مراجع قضایی است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری تجمع های غیرقانونی برای مردم نیز ایجاد دردسر و مشکل می کند، یادآور شد: وقتی مجوزی برای برگزاری تجمعی صادر می شود در واقع ملاحظات و تدابیر لازم برای آن مدنظر قرار می گیرد.
به گفته وی، دراین زمینه حتی وظایفی برعهده درخواست کننده مجوز گذاشته می شود و برگزار کننده مسئولیت هایی را در خصوص حفظ امنیت و آرامش تجمع می پذیرد.
معاون فرماندار تهران تاکید کرد که با توجه به دردسرها و تبعاتی که تجمع های غیرمجاز بویژه مقابل اماکن دیپلماتیک به همراه دارد، فرمانداری پایتخت از طریق پلیس با برگزاری این قبیل تخلفات به شدت برخورد می کند.
وی پیشتر نیز به ایرنا گفته بود که درخواستی برای برگزاری تجمع در مقابل سفارت انگلستان تاکنون به فرمانداری تهران ارسال نشده است و برهمین اساس برگزاری هرگونه تجمع در مقابل سفارتخانه ها از جمله سفارت انگلستان تخلف بوده و براساس قانون با متخلفان برخورد می شود.
معاون فرماندار تهران همچنین بر رعایت قانون و مقررات به ویژه در حوزه انتشار مطلب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، «از صبح امروز(یکشنبه) فراخوان های متعددی در فضای مجازی برای تجمع مقابل سفارتخانه های انگلستان و ترکیه در عصر روز دوشنبه منتشر شده است»

/تمام.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 169