En
تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393
کد 274

ارزان ترین برق جهان در اختیار تهرانی ها / آمریکا نمی تواند پاسخگوی برق شهروندانش در گرما باشد

مدیر عامل برق منطقه ای تهران: در شرایط گرمای شدید در تهران، 4 برابر میزان مصرف برق در ایران افزایش پیدا کرد که اگر در آمریکا چنین اتفاقی رخ می داد نمی توانستند جواب گو باشند اما ما توانستیم این میزان را تامین کنیم.
اختصاصی/ پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران/ فاطمه کامکار/ سید زمان حسینی در جلسه شورای اطلاع رسانی و ارتباطات استان تهران با اشاره به اینکه 113 سال از برق رسانی در ایران می گذرد و 34 سال تامین برق به شکل خصوصی بوده است اظهار داشت: از دوره پهلوی برق دولتی شد و از همان جا گرفتاری ما هم شروع شد، این در حالی است که در هیچ کشوری از جهان برق به شکل دولتی نیست.

وی با اشاره به اینکه دو مرحله در زمینه برق هدفمندی انجام شده است، اذعان داشت: در حال حاضر ارزان ترین برق را در اختیار مردم قرار داده ایم.

وی با اشاره به وابستگی برق ایران گفت: ایران تا سال 57 نود و چهار درصد تامین برق خود را وابسته به غرب بوده است اما در حال حاضر در 95 درصد تامین برق، خود کفا شده ایم و تامین برق 20 کشور را برعهده داریم.

زمان حسینی افزود: یک و نیم میلیارد از 7 میلیارد جمعیت در جهان فاقد برق هستند، اما برق 99 درصد خانوارها در کشور ایران تامین شده است. در حالی که در اوایل انقلاب 5 هزار روستایی برق داشته اند اما در حال حاضر 56 هزار روستایی دارای برق هستند.

مدیر عامل برق منطقه ای تهران با بیان اینکه ایران بزرگترین شرکت خاورمیانه در تامین برق است افزود: درایران رتبه اول از نظر شاخص برق و در دنیا رتبه 14 را به خود اختصاص داده ایم.

بده بستان جریان برقی در داخل و خارج از کشور

حسینی با اشاره به مدیریت زمان و میزان مصرف برق در شهرهای مختلف اظهار داشت: زمان هایی که میزان مصرف برق در شهرستان ها کم می شود، همان میزان برق به تهران منتقل می شود، همچنین در حال حاضر مبادله برق با کشورهای همسایه از جمله روسیه و لبنان را در دستور کار خود به انجام رسانده ایم.

ایران توانایی اجرایی در مواقع بحرانی را دارد

وی با اشاره به گرمای شدید اخیر در تهران گفت: در این شرایط 4 برابر میزان مصرف برق در ایران افزایش پیدا کرد که اگر در آمریکا چنین اتفاقی رخ می داد نمی توانستند جواب گو باشند اما ما توانستیم این میزان را تامین کنیم.

حسینی نیاز به اطلاع رسانی از نظر فنی و اجتماعی را بسیار مهم دانست و گفت: این اطلاع رسانی در بحث مصرف برق و اجرایی شدن پروژه ها بسیار کمک می کند.

مدیر عامل برق منطقه ای تهران با اشاره به نشستی که با شهردار تهران داشت گفت: اقداماتی که در زمینه برق رسانی شکل گرفته از این قرار است که 15 نیروگاه برق در ایران تاسیس شده و در حال حاضر نیز نیروگاهی بین کرج و چالوس به وسعت 500 متر در داخل زمین تاسیس شده است.

وی افزود: اگر کل نیروگاه از دست برود می توانم از طریق 8 استانی که با آن ها در ارتباط هستیم برق تهران را تامین کنیم.

وی با اشاره به کیفیت لامپ ها عنوان کرد: لامپ های  ال ای دی سه وات 50 هزار ساعت استفاده دارد بدون اینکه بسوزد و این بهترین گزینه استفاده از لامپ است.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 160