En
تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393
کد 272

افزایش 3 برابری پهنای باند اینترنت در تهران

ظرفیت پهنای باند اینترنت شرکت مخابرات استان تهران و البرز در طی یک سال فعالیت دولت تدبیر و امید 3 برابر افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ غلامرضا شیدایی عضو هیت مدیره شرکت مخابرات استان تهران گفت: دریک سال اخیر بیش از مجموع ده سال گذشته به پهنای باند اینترنت این شرکت اضافه شده است.

وی گفت: ظرفیت شبکه استان تهران با اجرای طرح های در دست اقدام به 600 گیگا بایت افزایش می یابد تا پاسخگوی نیازهای آینده همراه اول، ایرانسل، رایتل و دیگر اپراتورها باشد.

شیدایی در زمینه میزان سرمایه گذاری در استان تهران افزود: درسال 92 سرمایه ای بالغ بر 246 میلیارد تومان در استان تهران در شبکه های فیبر، مس، تجهیزات، پاور و IT سرمایه گذاری شده و پیش بینی می شود که در سال 93 این رقم به 311 میلیارد تومان افزایش یابد.

عضو هیات مدیره مخابرات استان تهران در زمینه دایری تلفن ثابت مسکن مهر گفت: در 4 ماهه ابتدای سال 21 هزار و 780 دایری در مناطق مسکن مهر دایر شده که با احتساب این تعداد هم اکنون 43 هزار تلفن در مناطق جدید (مسکن مهر) دایر و ظرفیت منصوبه در این مناطق به 100 هزار پورت رسیده است. لازم به ذکر است قبل از سال 92 میزان تلفن دایر شده در طرح های مسکن تنها 5 هزار و 27 شماره بوده است.

شیدایی با بیان این مطلب که ظرف یک سال گذشته تعداد فیش های دایر نشده در استان تهران از 78 هزار فیش به 57 هزار فیش کاهش یافته است گفت: براساس مصوبه مجمع تا پایان شهریور می بایست تعداد فیش های باقی مانده به صفر برسد.

وی گفت: با تلاش مجموعه فنی شرکت مخابرات استان تهران در آذرماه سال 92 «نقشه راه توسعه شبکه» تدوین شد این نقشه راه براساس آخرین فناوری های روز تهیه شده تا از این پس کلیه اقدامات توسعه مخابرات استان تهران در قالب این طرح به اجرا درآید.

شیدایی در زمینه توسعه فیبر نوری در استان تهران گفت: 780 کیلومتر فیبر طی سال 92 در استان تهران کشیده شده که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

همچنین با افزایش اعتبارات نگهداری و توجه بیشتر به کیفیت خدمات، میانگین رفع خرابی فیبر نوری نسبت به سال 91 به مدت زمان 3/1 کاهش یافته است.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 152