En
تاریخ : جمعه 12 آذر 1395
کد 2703

امام جمعه موقت تهران: گویا حقوق های نجومی به طور کامل به فراموشی سپرده شده است

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به مساله حقوق های نجومی گفت: موضوع دیگری که اخیرا رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند حقوق های نجومی است که گویا به طور کامل به فراموشی سپرده شده است.
به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی فرمانداری تهران، آیت الله "محمد علی موحدی کرمانی" در خطبه نماز جمعه این هفته تهران افزود: متاسفانه وقتی حقوق های نجومی مطرح می شود می گویند این ها قانونی گرفته اند.
وی اضافه کرد: حرمت ها را حفظ کرده و مردم را بدبین نکنید. کشور ایران جمهوری اسلامی است که قرآن بر آن حاکم است.
موحدی کرمانی گفت: برای حذف یارانه 40هزار تومانی ده ها جلسه گذاشته می شود اما وقتی به حقوق های نجومی می رسید دست روی دست می گذارید. می گویید ماهی 40 هزار تومان زیاد است اما آیا ماهی 50 میلیون تومان کم است؟

از امریکا جز دشمنی انتظار نمی رود
 امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از آمریکا جز دشمنی انتظار نمی رود، گفت: اگر شما به سوی پاره کردن برجام می روید طبق بیان رهبری معظم انقلاب، ما قبل از شما آن را می سوزانیم.
به گزارش تحریریه خبرروابط عمومی فرمانداری تهران، موحدی کرمانی به تصویب قانون تحریم ضد ایرانی موسوم به "داماتو" در هفته ای که گذشت، برای مدت 10 سال دیگر در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا با اکثریت آرا، اشاره داشت.
 
خطیب نماز جمعه ، در خصوص مذاکرات هسته ای ایران با شش کشوراروپایی و غربی نیزاظهارداشت: رهبر بزرگوار ما قبل از توافق فرمودند به این امر بدبین هستم. اخیرا هم گفتند طرف مقابل وقتی خرش از پل گذشت به ریش شما می خندد. بنده هم عرض می کنم با کسی مذاکره کنید که به عهد و پیمانش عمل کند.

* حادثه برخورد دو قطار فاجعه بزرگی بود
امام جمعه موقت تهران در سخنان خود با اشاره به حادثه برخورد دو قطار گفت: حادثه دلخراش و جانسوز برخورد دو قطار که عازم مشهد مقدس بودند از حوادث بسیار دلخراش و در حقیقت فاجعه بزرگی بود. اولا به همه مردم ایران بالاخص به مردم استان آذربایجان شرقی و تبریز تسلیت عرض می کنم.
موحدی کرمانی گفت: مسافران و شاهدان عینی چنین می گویند و چنین گفته اند که ساعت حدود هفت و نیم صبح این حادثه اتفاق افتاده ولی ساعت 10 و نیم یعنی سه ساعت بعد بالگردها و آمبولانس ها آمدند آنهم در حالی که هیچ امکاناتی حتی کپسول آتش نشانی هم نداشتند. به عبارت دیگر، مردم ساعت ها در سرمای استخوان سوز بیابان سرگردان بودند و می لرزیدند و عده ای هم در داخل آتش زنده زنده در حال سوختن بودند و هیچ خبری از کمک نبوده است.
وی افزود: استعفای مدیرعامل راه آهن در پی حادثه برخورد دو قطار واقعا جای تعجب است؛ آقا شما چرا استعفا دادید؟ اگر مقصرید باید عزل و محاکمه شوید و اگر مقصر نیستید چرا استعفا دادید؟ چرا به تقلید از بیگانگان به محض وقوع حادثه استعفا می دهید. شنیده ام که گفته شده خدا را شکر که همه جانباختگان بیمه بوده اند و از این بابت جای نگرانی نیست، این هم سخن عجیبی است.

نیروهای نظامی و مردمی سوریه و عراق پیروز میدان جنگ با تروریسم
موحدی کرمانی همچنین درمورد مبارزه با تروریست ها در منطقه ، گفت: به حمدالله لشکر سوریه، نیروهای مردمی، لشکر عراق و نیروی مقاومت موفق شدند مراکز زیادی که در تصرف تروریست های داعش بود پس بگیرند . همچنین مردم آواره مظلوم را از چنگ داعش نجات دادند./تمام.


 
  • نوشته شده
  • توسط عبدالرضا بندی
  • تعداد بازدید 82