En
تاریخ : دوشنبه 26 مهر 1395
کد 2498

• تبلیغات به هنگام ، تاثیر گذار و فراگیر در سرشماری / شما می توانید همیار سرشماری باشید

""شما می توانید به عنوان " همیار سرشماری " ، خانواده ، دوستان و خویشاوندان خود را تشویق کنید که در سرشماری اینترنتی شرکت کنند و فرم سرشماری خود را تکمیل نمایند، با این کار هم می توانید به مسوولان سرشماری کمک کنید و هم در کاهش هزینه ی سرشماری نقش مفیدی داشته باشید.""
این جملات خطاب به دانش آموزان ابتدایی، روی یک کارت که در بالای آن آمده، "سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 – کارت همیاری سرشماری ویژه دانش آموزان ابتدایی"، نوشته شده است.
دانش آموزان ابتدایی با درج نام و نام خانوادگی خود، نام دبستان و نام استان، در سمت راست این کارت به عنوان همیار سرشماری، شناخته می شوند.
روی این کارت همچنین نوشته شده است، از خانواده ، دوستان و خویشاوندان خود بخواهید از طریق اینترنت ، فرم سرشماری را تکمیل نمایند.
طراحان این طرح تبلیغاتی در ادامه و با هدف تشویق و ترغیب عملی، وعده دادن جایزه را هم می دهند و می نویسند: همیار عزیز سرشماری : در صورت شرکت در سرشماری اینترنتی ، شماره ملی خود را به سامانه 300000 پیامک کنید و از جایزه ارزنده مرکز آمار ایران به قید قرعه بهره مند شوید .  ما منتظر حضور و مشارکت شما در سرشماری اینترنتی هسیتم .
برای اداره هر کشور، برنامه ریزی لازم است و برای برنامه ریزی درست ، داشتن آمار دقیق برای مسوولان کشور مهم است. سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از کامل ترین و موثرترین راه های جمع آوری اطلاعات برای برنامه ریزی در هر کشور است.
برای اینکه مسوولان کشور بتوانند در مورد ساخت مسکن، مدرسه، بیمارستان، درمانگاه و خانه بهداشت، مسجد، مکان های تفریحی، ایجاد راه ها و جاده ها در شهر یا روستای شما برنامه ریزی کنند، به اطلاعات دقیق نیاز دارند، این اطلاعات از پاسخ هایی که شما به سووالات سرشماری می دهید به دست می آید.
و این سطرها نیز به منظور آگاهی بخشی و تحریک حس مشارکت جویی و مسوولیت پذیری دانش آموزان و خانواده های آنان ، در پشت کارت "همیاری سرشماری" ،  درج گردیده  و در ادامه نیز در خصوص سرشماری به روش اینترنتی و سرشماری حضوری ، توضیحاتی ارایه شده است.
قابل ذکر است: چند میلیون قطعه از این کارت با طراحی مناسب از دو کودک پسر و دختر که با خوشحالی سامانه سرشماری اینترنتی را به یکدیگر نشان می دهند، تهیه و در سطح مدارس توزیع شده است.
حال شما پدر و مادر عزیز و شهروند محترم که در جای جای سرزمین عزیز ایران اسلامی حضور دارید، با خواندن این متن ، چه حسی به شما دست داده است، پس اگر شما هم معتقد هستید : پیشرفت و توسعه هر کشوری مستلزم اقدام و عمل بر اساس برنامه ریزی درست بوده و هر برنامه ریزی نیازمند اطلاعات درست و کامل است و مطمئنا بهترین راه برای جمع آوری این اطلاعات ، طرح سرشماری است، تا پایان 27 مهر ماه زمان باقی است تا با الهام از فرزندان خود فرم سرشماری را با مراجعه به نشانی www.sarshomari95.ir  در چند دقیقه تکمیل کنید.
شما همچنین این فرصت را دارید تا با دریافت کد سرشماری پس از ثبت نام ، شانس خود را نیز در قرعه کشی یکهزار جایز یک میلیون تومانی، امتحان کنید. تمام /
  • علی جنگروی رییس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی شهرستان تهران
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 137