En
تاریخ : جمعه 13 تير 1393
کد 150

قطار توسعه شهر تهران با سرعت در حال حرکت است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: قطار توسعه شهر تهران آنقدر با سرعت در حال حرکت است که بسیاری از الزامات و اقتضائات را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
به گزارش  روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محمد سالاری افزود: بودجه سال 93 شهرداری تهران که در واقع برشی از برنامه 5 ساله دوم شهر تهران است، خوب بسته شد ولی ایده آل نبود و تا این جای کار، تهیه و تدوین این برنامه، واقع بینانه، کمی، سنجش پذیر و زمان دار به نظر می رسد.

وی با اعلام این که مهم ترین اولویت شوراها، نظارت بر سطوح برنامه ریزی و بودجه بندی و نیز انجام نظارت های میدانی است، تأکید کرد: امسال سال اول اجرای برنامه 5 ساله دوم شهر تهران است و شورای شهر با نظارت بر شهرداری تهران نه تنها نمی خواهد مچ گیری کند، بلکه می خواهد از مدیریت شهری حمایت کند.

**چالش های تهران باید به دغدغه مسوولان تبدیل شود

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تحقق مدیریت واحد شهری، اظهار کرد: هنوز ادارات آب، برق، گاز و مخابرات، پلیس راهور و آموزش و پرورش زیر مجموعه شهرداری قرار نگرفته اند، در صورتی که برای تحقق مدیریت شهری یکپارچه، تصدی شهر و تصدی گری امور شهری همچون کشورهای توسعه یافته جهان باید بر عهده شهردار باشد.

وی با اشاره به این که فرصت تعامل موجود بین مدیریت شهری، شورای شهر، مجلس و دولت، مهم ترین فرصت تاریخی برای تحقق اصل 7 قانون اساسی و مدیریت واحد شهری است، تصریح کرد: اگر مدیریت شهری یکپارچه در این فرصت محقق نشود، دیگر قابل تحقق نخواهد بود.

وی با بیان این که اگر قرار است مسائل و مشکلات تهران با توجه به پیچیدگی های موجود حل و فصل شود، باید چالش هایی که با آنها روبه رو هستیم به دغدغه مسوولان تبدیل شود، اضافه کرد: اگر این طور نشود، عملا مسائل و مشکلات برطرف نمی شوند.

**آلودگی هوای تهران دغدغه ای ملی

سالاری با تاکید بر این که موضوع آلودگی هوای تهران دغدغه ای ملی است، اظهار کرد: البته طرح هایی مانند انتقال پایتخت اساسا از پیش شکست خورده و انجام نشدنی اند اما همین که مشکلات تهران از جمله مشکل آلودگی هوا در سطوح دولت و مجلس مطرح و به تشکیل کارگروهی در دولت برای حل مشکلات تهران منجر شده، اتفاق مبارکی محسوب می شود.

وی با اشاره به این که اگر موضوعی به دغدغه تبدیل شود، به دنبال آن بودجه اش نیز تأمین می شود، تصریح کرد: وزیر نفت در شورای شهر گفت با توصیه رییس جمهور و تصویب مجلس شورای اسلامی، مبلغ ناشی از صرفه جویی مصرف سوخت که به جیب دولت می رود، به شهرداری ها پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این که واقعیت این است که شهر تهران در 100 سال گذشته به صورت ناهنجاری توسعه یافته، اضافه کرد: رفع کامل مشکل ترافیک تهران امکان پذیر نیست، چرا که نه تنها در تهران بلکه در سایر شهرهای بزرگ جهان هم ترافیک وجود دارد و تولید خودرو و توسعه استفاده از این وسیله، نه تنها مشکل تهران بلکه معضل همه کلان شهرهای دنیاست.

**تهران در حوزه شبکه معابر از برنامه هم جلوتر

سالاری با تاکید بر این که نقطه اوج مشکلات تهران مشکل ترافیک است، اظهار کرد: به همین خاطر مجلس و دولت نیز دغدغه ترافیک تهران را دارند و بنا بر اعلام وزیر نفت، رییس جمهور گفته اند اگر لازم باشد بهترین اتوبوس ها را برای شهر تهران وارد می کنیم.

وی با اشاره به این که با ریل گذاری مسیر تعامل مدیریت شهری با مجلس و دولت از سوی شورای شهر، انتظار داریم در برنامه 5 ساله دوم شهر تهران، 150 کیلومتر متروی جدید و در نهایت 700 کیلومتر مترو در تهران ایجاد شود، تصریح کرد: در خصوص مشکل ترافیک تهران نمی توان مدیریت شهری را مقصر دانست، چنانچه در حوزه شبکه معابر، تهران از برنامه جلوتر هم هست.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در پایان با بیان این که در زمینه سخت افزاری، شهرداری تهران اقدامات خوبی انجام داده، خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان پذیر است باید نسبت به توسعه مترو در تهران اقدام کنیم.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 166