En
تاریخ : شنبه 11 مهر 1394
کد 1462

مراسم استقبال از جان باختگان فاجعه منا در فرودگاه مهرآباد

ادای احترام به جان باختگان فاجعه منا با حضور سران سه قوه جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران،در این مراسم که مسئولان لشکری و کشوری و رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز حضور دارند، پیکر مطهر هشت تن از جانباختگان به طور نمادین تشییع شد.

در این مراسم حسن روحانی، رئیس جمهور سخنرانی کرد. پيكر پاك اين حجاج پس از انجام آيين تشييع و تشريفات قانوني به خانواده‌هاي آن‌ها تحويل داده خواهد شد.

هواپیمای حامل پیکر 104 تن از جان باختگان ایرانی فاجعه منا صبح امروز (شنبه) به تهران وارد شد.

پس از آن کار خروج پیکرهای مطهر جان‎باختگان حادثه دلخراش منا از هواپیمای سعودی در فرودگاه مهرآباد انجام شد.

به گفته مسئولان فرودگاه مهرآباد، قرار است دومین محموله پیکرهای جان‎باختگان حادثه منا ساعت 9:30 امروز از طریق همین فرودگاه وارد کشور شود.

هیات دولت شامگاه جمعه با انتشار بیانیه‌ ای، از عموم مردم برای شرکت در مراسم تشییع و یادبود جانباختگان فاجعه منا که روز یکشنبه در تهران و همه استانهای کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

به گفته فرماندار تهران مراسم تشییع پیکر قربانیان تهرانی فاجعه منا ساعت 10 صبح فردا از دانشگاه تهران برگزار می شود. مراسم یادبود جان باختگان مظلوم فاجعه منا از سوی رهبر معظم انقلاب عصر یکشنبه از ساعت 15:30 تا 17:30 در حسینیه امام خمینی برگزار خواهد شد.

امسال 64 هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان شدند. روز پنج‌شنبه 24 سپتامبر مصادف با عید سعید قربان، هزاران حج گزار از جمله 464 حاجی ایرانی در صحرای منا و در اثر ازدحام جمعیت، جان خود را از دست دادند.