En
تاریخ : چهارشنبه 11 تير 1393
کد 140

اولتیماتوم استاندار به دستگاه های پرمصرف برق

استاندار تهران گفت: دستگاه هایی که در اجرای مدیریت مصرف انرژی کوتاهی کنند، تذکر می گیرند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید حسین هاشمی در حاشیه جلسه بررسی راه های صرفه جویی در مصرف برق در ادارات دولتی در جمع خبرنگاران گفت: هوای شهر تهران امروز در شرایط ناسالم قرار دارد و اطلاع رسانی های لازم به مردم شده است.

وی افزود: در حال حاضر گرد وغبارها نسبت به روز قبل کاهش پیدا کرده و مردم در این روزها بیشتر رعایت کنند.

هاشمی گفت: در صورتی که به شرایط هشدار و اضطرار آلودگی هوا نزدیک شویم، کارگروه اضطرار آلودگی هوا تشکیل می شود.

استاندار تهران با بیان این مطلب که سال های اخیرهیچ نیروگاه جدید و بخش تولیدی جدیدی در تهران ساخته نشده است ولی شاهد افزایش مصرف انرژی و جمعیت نسبت به سنوات گذشته هستیم، افزود:چنین روندی می طلبد نگاه به مدیریت مصرف جدی تر از گذشته باشد چه در بخش روشنایی و چه سایر بخش ها باید مدیریت شود.

هاشمی با بیان این مطلب که ادارات مؤظفند ماهانه میزان مصرف برق و آب خود را گزارش دهند، گفت: هر دستگاهی به نسبت سنوات گذاشته کاهش مصرف داشته باشد تشویق و دستگاه هایی که در مصرف انرژی کوتاهی کرده باشند بعد از بررسی ها تذکر می گیرند.

وی اشاره کرد:برج های که در تهران ساخته می شوند براساس مصوبه هیأت دولت باید مجهز به سیستم سی اچ پی باشند تا کمتر انرژی مصرف شود و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به اجرا شدن آن جدیت به خرج دهد.

استاندار تهران با اشاره به تعطیلی پنجشنبه ها در تهران گفت :بررسی ها نشان داد این امر موجب کاهش 20 درصدی در مصرف انرژی شده است و ادارات باید در ایام هفته این مدیریت مصرف را اجرایی کنند.

هاشمی افزود: آمارها بیانگر آن است که سالانه 200 هزار مشترک برق در شهر تهران اضافه می شود در صورتی که باید نسبت به کاهش جمعیت در شهر و استان تهران اقدام شود.
  • نوشته شده
  • توسط فروزان ایروانی
  • تعداد بازدید 157