En
تاریخ : دوشنبه 16 شهريور 1394
کد 1393

جریمه‌ تخلفات رانندگی از 20 شهریور پیامک می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: از 20 شهریور در صورت ارتکاب تخلف از جانب راننده، پیامکی برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان  اظهارکرد: اعمال قانون باید اثر بخشی داشته باشد این در حالی است که راننده وقتی مرتکب تخلفی شود، تا زمانی که برای دریافت خلافی اقدام نکند، از جریمه و تخلف خود اطلاعی ندارد و معمولا پس از 6 ماه که برای دریافت خلافی مراجعه می‌کند، با تخلفاتی روبرو می‌شود که به اذعان رانندگان اصلا مرتکب چنین تخلفی نشده‌اند و این اتفاق در وقوع تخلفات بازدارندگی ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: در یک اقدامی که طی سا‌ل‌های اخیر صورت گرفته، زمانی که راننده‌ای مرتکب تخلفی می‌شود، توسط دوربین‌ها تصویر خودرو ثبت و طی مدت 10 روز در قالب یک نامه کتبی به آدرس سکونت مالک خودرو ارسال می‌شود که این اقدام نیز اثر بخشی مناسبی ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: از 20 شهریور ماه در فاز نخست تمامی تخلفاتی که توسط دوربین ثبت شود، در مدت حداکثر 2 ساعت پیامکی برای مالک خودرو مبنی بر ارتکاب تخلف و میزان جریمه و محل تخلف ارسال می شود و راننده بلافاصله از ارتکاب تخلف خود مطلع می شود.

وی در پایان تصریح کرد: از مالکان خودروها تقاضا داریم هرچه زودتر نسبت به بروز رسانی و ثبت اطلاعات خود با حضور در مرکز شماره گذاری اقدام کنند و در صورت تعویض سیم کارت تلفن همراه، شماره جدید را در سامانه اطلاعاتی ثبت کنند.