En
تاریخ : يکشنبه 15 شهريور 1394
کد 1389

جریمه 400 هزار ریالی برای خودروهایی که سد مسیر می کنند

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: حرکت دسته جمعی خودروها از جمله کاروانهای عروسی که در سطح معابر با حرکت کند خود موجب ترافیک و انسداد مسیر شوند جریمه 400 هزار ریال برای رانندگان این خودروها به همراه دارد.
سرهنگ مراد مرادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق ماده 128 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان حق ندارند در راه ها آنقدر با سرعت کم حرکت کنند که باعث کندی عبور و مرور یا نابسامانی شوند.
وی گفت: طبق جدول جرایم رانندگی حرکت عمدی به موازات اتومبیل دیگر به نحوی که موجب کندی و انسداد ترافیک شود با مبلغ 400 هزار ریال جریمه دارد.
سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه حرکت دسته جمعی و کاروانی در سطح معابر و شبکه بزرگراهی ممنوع است و در نهایت وقوع تصادف را به دنبال دارد افزود: در سال گذشته کاروان های عروسی موجب وقوع دو فقره تصادف منجر به فوت و جرح شدند.
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست بلکه از شادی آن ها استقبال کرده و خود را نیز در این شادی سهیم می داند توصیه کرد: کاروان های عروسی به هنگام شادی ضمن احترام به حقوق دیگر افراد مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شیرینی یک روز شاد و خاطره انگیز را به کام خانواده های خود تلخ نکنند.