En
تاریخ : شنبه 14 شهريور 1394
کد 1384

افزایش ۳۰ درصدی مراجعه تاکسی‌‌ها به مراکز معاینه فنی خودرو

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودورهای شهر تهران از افزایش ۳۰ درصدی مراجعه تاکسی‌‌ها به مراکز معاینه فنی خودرو برای اخذ مجوز سرویس مدرسه خبر داد.

ولی‌الله آذروش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره معاینه فنی خودروهای سرویس مدارس، اظهار داشت: در سال گذشته هیچگونه تصادف یا حادثه ناشی از نقص فنی در خودروهای سرویس مدارس اتفاق نیفتاده است که قطعاً برنامه‌ریزی مدیریت شهری در الزام اخذ معاینه فنی توسط رانندگان سرویس مدارس در کنار آموزش‌ها و فرهنگ سازی‌هایی که در این راستا انجام شده عامل اصلی ارتقاء سطح ایمنی تردد شده است.

آذروش با اشاره به افزایش مراجعات تاکسی‌ها از ابتدای شهریور ماه اظهار داشت: آمار مراجعات تاکسی‌های متقاضی اخذ مجوز سرویس مدارس در مقایسه با ماه‌های گذشته 30 درصد افزایش یافته است و به رانندگان سرویس مدارس توصیه می‌شود هرچه زودتر برای اخذ معاینه فنی به یکی از مراکز 14 گانه شهر تهران مراجعه کنند.

وی در ارتباط با رویه انجام معاینه فنی خودروهای سرویس مدارس گفت: در مراکز، خودروهای سرویس مدارس به صورت ویژه مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرد و موارد مربوط به ایمنی خودرو به صورت سخت‌گیرانه‌تری در مقایسه با خودروهای شخصی بازررسی و کنترل می‌شود.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو تصریح کرد: در طرح استقبال از مهر برای تسریع در پذیرش خودروهای سرویس مدارس در هر مرکز خطی برای انجام معاینه فنی این خودروها اختصاص یافته تا در کمترین زمان به رانندگان ارائه خدمات کنند و در صورت افزایش مراجعات، همه مراکز آمادگی دارند نسبت به افزایش ساعت کاری اقدام کنند.

وی در پایان تاکید کرد: خانواده‌ها برای حفظ سلامت فرزندانشان با حساسیت ویژه‌ای داشتن معاینه فنی سرویس مدرسه را پیگیری و حتماً از خودروهای مجاز سرویس مدارس که دارای گواهی معاینه فنی هستند استفاده کنند.