En
تاریخ : دوشنبه 9 شهريور 1394
کد 1375

بخشدار کن : تأمین آب شرب در بخش روستایی کن به مرز بحران رسیده است .

دهقانی با تشکر از اقدامات آبفا روستایی در بخش کن خواستار یک اقدام اساسی جهت حل مشکل تأمین آب در منطقه شد . وی پیشنهاد کرد : هرساله حداکثر سه روستایی که مشکلات بیشتری دارند بعنوان روستاهای هدف انتخاب شده و عمده بودجه مربوطه به این روستاها اختصاص یابد .
   به گزارش روابط عمومی بخش کن : روز یکشنبه جلسه بررسی مشکلات تأمین آب شرب روستاهای بخش کن با حضور بخشدار کن ، مدیر آبفا روستایی ، اعضاء شورا و دهیاران روستاهای بخش کن در محل بخشداری تشکیل شد .  

 در ابتدای جلسه بخشدار کن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همچنین شهداء بخش کن به مشکلات روستائیان در تأمین آب شرب اشاره کرد و گفت : تأمین آب شرب در بخش روستایی کن به مرز بحران رسیده است .   
دهقانی با تشکر از اقدامات آبفا روستایی در بخش کن خواستار یک اقدام اساسی جهت حل مشکل تأمین آب در منطقه شد .
وی پیشنهاد کرد : هرساله حداکثر  سه روستایی که مشکلات بیشتری دارند بعنوان روستاهای هدف انتخاب شده و عمده بودجه مربوطه به این روستاها اختصاص یابد . در ادامه هرکدام از دهیاران به بیان مشکلات حوزه آب در روستای خود پرداخته و خواهان تأمین اعتبار لازم و حل مشکل تأمین آیب شرب شدند .  
 خانبابایی رئیس شورای بخش ضمن اعلام آمادگی برای تحویل روستاهایی که تاکنون تحویل آبفا نشده اند گفت : نصب کنتور جدید باعث مدیریت منابع آب شده و درآمدی نیز برای آبفا ایجاد خواهد کرد .   
علی مددی دهیار روستای کشارعلیا با بیان این مطلب که 12 سال است آب روستا  را تحویل آبفا داده ایم اضافه کرد بودجه بخش کن در صورت خردشدن مشکلی از روستائیان حل نخواهد کرد و بهتر است هرسال صرف حل کامل مشکلات یک روستا شود .
   در ادامه آقای بیگلری مدیر آبفا روستایی ضمن تشکر از پیگیریهای بخشدار کن و بااشاره به منابع مالی محدود ، گفت : بدلیل نبود کنتور و زیرساختهای مناسب این شرکت هیچگونه درآمدی از بخش کن نداشته و خواستار همکاری مردم و مسئولین در زمینه نصب کنتور و حل مشکل آب شرب منطقه شد .
   وی با بیان اینکه هزینه تأمین آب شرب در هر متر مکعب 950 تومان است گفت : قیمت متوسط فروش حدود 100 تومان است و این امر باعث کاهش خدمت رسانی  به مردم شده است . ایشان به اقدامات انجام شده در هرکدام از روستاها پرداخته و اضافه کرد : اداره آبفا روستایی تمام تلاش خود را جهت حل مشکل تامین آب شرب بکار بسته و با پروژه هایی که تعریف شده است تا حد زیادی این مشکل حل خواهد شد .