En
تاریخ : دوشنبه 5 مرداد 1394
کد 1286

اجرای طرح کنترل مبادی ورودی شهر تهران در مبارزه با قاچاق كالا و ارز

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با بیان اینکه براساس آمارهای رسمی 60 درصد عملیات قاچاق کالا و ارز کشور(ورود - دپو - توزیع) در استان تهران انجام می شود گفت: به همین دلیل اجرای طرح کنترل گلوگاه ها(مبادی ورودی) شهر تهران با هدف ناامن کردن فضا برای قاچاقچیان بزودی آغاز می شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،صفرعلی براتلو در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران افزود: این طرح بزرگ با همکاری دستگاه های امنیتی به ویژه وزارت اطلاعات تهیه شده که پس از نهایی شدن ویژگی ها و نحوه اجرای آن به طور دقیق اعلام می شود.

وی با انتقاد از طولانی بودن روند اخذ استعلام و صدور حکم توسط قضات در تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: این فرایند طولانی به دپو شدن کالای قاچاق در انبار اداره اموال تملیکی استان منجر شده است.

براتلو همچنین از حضور نمایندگان اداره اموال تملیکی و استانداری تهران در تعزیرات حکومتی استان خبر داد و افزود: با تسریع روند اخذ استعلامات از طولانی شدن زمان دپوی اموال قاچاق جلوگیری می شود.

معاون استاندار تهران بیان کرد: همچنین قرار است کمیته ای سه جانبه با حضور اداره اموال تملیکی، تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای مرتبط همچون بهداشت و درمان به منظور تعیین تکلیف کالاهای قاچاق در سطح استان تشکیل شود.

وی از استقرار نماینده دانشگاه علوم پزشکی تهران در اداره اموال تملیکی استان خبرداد و گفت: قرار است داروها و مواد خوراکی که مصرف انسانی ندارند، بدون انجام آزمایش تعیین تکلیف شده تا در خصوص فروش یا انهدام آنها، تصمیم گیری لازم انجام شود.

براتلو خاطرنشان کرد: با روند فعلی گرفتن استعلامات و صدور حکم که نزدیک به سه ماه طول می کشد، بسیاری از مواد خوراکی و بهداشتی فاسدشدنی غیرقابل استفاده شده و در نهایت منهدم می شود.