En
تاریخ : دوشنبه 5 مرداد 1394
کد 1285

عضوشورای شهرتهران: بازسازی بافت های فرسوده نیازمندهماهنگی دستگاهها است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بازسازی بافت های فرسوده نیازمند هماهنگی دستگاههای مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی، دولت و مدیریت شهری است.
به گزارش روزدوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، محسن پیرهادی تاکید کرد: برای نوسازی و احیای بافت ها فرسوده هماهنگی بین دستگاه های سیستم پولی و بانکی کشور ضروری است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سیستم پولی و بانکی کشور در زمینه نوسازی و احیای بافت های فرسوده ناکارآمد بوده گفت: شهرداری تهران برای احیا و نوسازی بافت های فرسوده دست بکار شده است.

وی گفت: بدون مشارکت جدی دولت، شاهد نتیجه و خروجی قابل قبولی در این زمینه نخواهیم بود.

پیرهادی با اشاره به اینکه شهرداری تهران هزینه های صدور مجوز ساخت و ساز در این زمینه را کاهش داده افزود: سازمان نوسازی شهر تهران نیز برای تجمیع بافت های فرسوده سیاست های تشویقی خوبی در نظر گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر نقش مهم سیستم پولی و بانکی کشور در نوسازی و احیای بافت های فرسوده تصریح کرد: هزینه کاهش صدور جواز ساختمان بسیار کمتر از هزینه ساخت یک واحد مسکونی است، بنابراین باید تسهیلات بانکی ارزان قیمتی برای شهروندان و سرمایه گذاران در نظر گرفته شود.

پیرهادی با بیان اینکه احیا و نوسازی بافت های فرسوده به تسهیل گری دولت و سیستم بانکی مربوط می شود گفت: قبول داریم که دولت با مشکلات اقتصادی درگیر است اما باید در بودجه های سالیانه خود ردیف های قابل قبولی برای این موضوع در نظر بگیرید.

پیرهادی با اشاره به اینکه احیا و نوسازی بافت های فرسوده با مشارکت شهروندان امکان پذیر است گفت: باید مردم به این موضوع ورود پیدا کرده و مدیریت ساخت را برعهده بگیرند.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه نوسازی بافت های فرسوده تاکید کرد.