En
تاریخ : يکشنبه 4 مرداد 1394
کد 1281

سازمان هواشناسی نیازمند به روز رسانی تجهیزات است

استاندار تهران با اشاره به توانایی دنیا برای پیش بینی وقایعی مشابه سیل تهران از سه ماه قبل گفت: سازمان هواشناسی کشور تجهیزاتش قدیمی شده و نیازمند به روز رسانی است.

سید حسین هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حریم رودخانه کن و متولی آن، گفت: یک بخش از این حریم بر اساس مصوبه مجلس برعهده شهرداری تهران است و قسمت دیگر که بخش است و به سمت امام‌زاده‌داود می‌رود برعهده فرمانداری تهران است.

وی افزود: بر اساس اینکه متولی حریم رودخانه چه دستگاهی است نمی‌توان در حادثه سیلاب دستگاهی را مقصر خواند، در این حادثه اطلاع رسانی ضعیف بود در حقیقت در مورد شدت بارش و پیش بینی این سیل اطلاع رسانی مناسب انجام نشد؛ اما خدمات رسانی پس از وقوع حادثه بسیار مناسب بود و تمامی دستگاه‌های اجرایی عملکرد بسیار مناسبی داشتند و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات رسانی مناسب داشتند و رضایت مردم منطقه را نیز فراهم کردند.

استاندار تهران با اشاره به ضعیف بودن امکانات در استان تهران برای پیش بینی حوادثی مانند سیل و طوفان، افزود: در حال حاضر در دنیا تا سه ماه بعد حوادثی مانند سیل و طوفان پیش بینی می شود و میزان بارندگی‌ها با محل آنها قابل پیش بینی است باید سازمان هواشناسی امکانات خود را به روز رسانی کند و یا از امکانات کشورهای دیگر استفاده کند. درحقیقت می توان از ماهواره‌ها برای این امر استفاده کرد.

وی تاکید کرد: اگر اطلاع رسانی دقیق و به روزی انجام شود بی تردید می توان خسارات حوادثی مانند سیلاب و طوفان را به حداقل رساند.